עורך הדין אוריאל חור ניזרי, המייצג את יאיר נתניהו שאיים בתביעת דיבה בעקבות שקרים, לדבריו, שנפוצו סביב נסיבות עזיבתו לארה"ב, שוחח עם גיא פלג וגדעון אוקו והביא את גרסת מרשו.

יאיר נתניהו מאיים בתביעות בסך שני מיליון שקלים: "פרסמו שקרים על היעדרותי מהארץ"

"קודם כל מה שפורסם אלו שקרים, ברגע שאנחנו מדברים על סיטואציה בה פורסמו שקרים, מאוד חמורים וגדולים, במטרה לפגוע ביאיר פעם נוספת, זה משהו שהוא באמת לא ראוי", הבהיר עו"ד ניזרי בפתח השיחה. "לגבי תביעות אחרות, אני לא חושב שכרגע הדיון הוא האם יאיר נתניהו קיבל תביעת דיבה כדי שיהיה מותר להוציא דיבתו רעה. האם הוא שילם או לא - יאיר שילם כל דבר שהוא היה צריך לשלם".

בתגובה לאמירותיו תהה פלג האם דבריו של השופט באחד מפסקי הדין בנוגע להתנהלותו של יאיר נתניהו והאופן בו הוא מתגרה סללו את הדרך 'להיכנס בו'. עורך הדין השיב בנחרצות: "גם בפסק הדין שניתן בעניינו ובעניין סתיו שפיר כרגע תלוי ועומד ערעור בעניין הזה והוא יתברר בבית המשפט. אני חושב שבאמת גם כששופט כותב פסק דין הוא צריך להיזהר ולראות האם פסק הדין עושה פעולה הפוכה ממטרות החוק והאם הוא נותן קרקע לא בריאה לדברים פסולים מאוחר יותר. גם כשכותבים פסק דין צריך לדעת לכתוב אותו נכון. מעבר לעניין הזה, זה לא צידוק לשום דבר. אין שום צידוק, גם אם לכאורה היה מישהו שעושה משהו פסול, זה לא אומר שמותר לפגוע בו".

יש לך זמן פנוי? למה שלא תלמד/י אנגלית? לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

"לאן הוא נעלם?", התעניינו צמד המגישים, ועו"ד ניזרי השיב: "אני לא חושב שהוא נעלם. אתמול יאיר חגג יום הולדת 31. יאיר הוא בחור צעיר, הפרטיות שלו לחיים שלו הם דבר מאוד חשוב בלי קשר לצד הציבורי. שום דבר מהשקרים שפורסמו נגדו לא נכון. גם הדבר הזה הוא דיבה, דברים שהם ממש לא נכונים. בואו נשמור על הפרטיות שלו, ברמה הציבורית שיבינו - שום דבר חריג בטיסה שלו אין. הוא עבר מתקפה מאוד קשה וזו הסיבה שהוא עזב. יאיר הוא בחור באמת מקסים, חבר טוב, בן נפלא, אנשים עושים לו עוול גדול. גם בית המשפט עושה לו עוול".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm