המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) לחקירה את רוי גורדון, פעיל בארגון "אחים לנשק", בחשד שהשליך שני לפידים בוערים לעבר שוטרים, בשבוע שעבר בהפגנה ברחוב עזה בירושלים.

מאחים לנשק נמסר בתגובה על המעצר: "רוי גורדון, אח שלנו לנשק, נעצר אחרי שהששתף בהפגנה להחזרת 133 חטופים מהגיהנום. מיום השבעה באוקטובר הוא מלווה, בלי הפסקה את משפחות החטופים ונמצא איתם בקשר קרוב. רוי, קצין צנחנים במיל' שמתמודד עם פוסט טראומה בעקבות שירותו הצבאי, הקדיש את כל עשייתו למשפחות וכאבם נעוץ בליבו. אנחנו מבקשים להבהיר באופן חד משמעי: אין מקום לאלימות במחאה אזרחית דמוקרטית. זכות המחאה היא זכות בסיסית וחיונית, נמשיך למחות בנחישות, ללא אלימות, נגד שלטון מנותק שרואה את שרידותו הפוליטית לפני טובת המדינה".

לטענת המשטרה, לפני שבוע הפכה מחאה ותהלוכה מתואמת שהתקיימה בירושלים בשעות הערב, להפרת סדר והתפרעות אלימה ברחוב עזה.  מפרי סדר ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה המוצבים בסמוך לבית רה״מ בכוח וחלקם התעמתו פיזית עם השוטרים שהדפו אותם בכוח ובאמצעים ועצרו חלק מהמעורבים.עוד נטען כי בשלב מסוים באותו הערב חד המשתתפים השליך לפיד בוער לעבר פרש משטרתי ופגע בו. למרבה המזל, המעשה לא הוביל לפציעתו של השוטר ו/או הסוס המשטרתי.  על פי החשד אותו החשוד השליך באותו הערב לפיד נוסף לכיוון השוטרים (שלא פגע באיש).

בעקבות המקרה נפתחה חקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים. בימים האחרונים חוקרי ימ״ר ירושלים ביצעו מגוון פעולות חקירה והתחקו אחר זהות החשוד במעשה. הבוקר כאמור, בלשי ימ״ר ירושלים עצרו את החשוד שהועבר לחקירה במשטרה, בהתאם לצו מעצר שהוצא נגדו בבימ״ש. בשעות הקרובות יובא החשוד בבקשה להארכת מעצרו בבימ״ש השלום בירושלים.