חצה את הגבול? המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות הגישה אתמול (ראשון) לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום חמור כנגד אורן בן משה, מפקד יחידת "הונאה מרכז" לשעבר במשטרה, לאחר שתיעד עשרות שוטרות וקצינות עירומות בעת שהן עושות שימוש בתאי השירותים ביחידה.

התרגיל של נתניהו ודרעי לגנץ: כך נרקם הפתרון לחוק הגיוס | הדרמה מאחורי הקלעים
בשב"כ מבהירים: "רונן בר לא נתן הנחיה שלא לצאת מהבית ב-7 באוקטובר"

הפרשה נחשפה לראשונה בפברואר האחרון בעקבות תלונה שהגישה אחת השוטרות במטה המחוז, לאחר שהבחינה במצלמה נסתרת המבצבצת מבעד קיר הגובל עם תא השירותים שבו שהתה, ואשר תיעד את נוכחות הנשים שהיו בו. 

מכתב האישום שהגישה עו"ד נטלי חגי עולה כי במספר רב של הזדמנויות, תיעד סנ"צ בדימוס בן משה, בסתר, באמצעות אמצעי תיעוד ומעקב משטרתי שהתקין, עשרות נשים בעירום, בעודן עושות את צרכיהן.

בהמשך, לאור תקלה במכשיר שהתקין, ביקש הקצין הבכיר מנציגי המשטרה מכשיר תיעוד נוסף, בטענה שהוא זקוק לו לטובת חקירה שהוא מנהל כביכול ביחידה, קיבל את המכשיר הנוסף והתקינו בתא השירותים. מהחקירה עלה כי בן משה נטל את מכשירי התיעוד מהתא בתדירות יומית, והוריד את הסרטונים והקבצים למחשב שלו.

נוסף על כך, נהג בן משה להיכנס לתאי השירותים ולצלם בחשאי באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו נשים שונות בעודן מתפנות בשירותים. כך למשל, בשעות אחר הצהריים, כאשר ניגשה אחת השוטרות אל התא, נכנס בן משה לתא הסמוך וצילם אותה באמצעות הטלפון הנייד שלו מבעד לחוצץ שבין התאים. לאחר שהשוטרת הבחינה בזוג ידיים מבעד לחוצץ ויצאה נסערת מהשירותים, ניגשה אל בן משה ותיארה בפניו את שקרה.

אותה שוטרת לא ידעה כי זוג הידיים שהבחינה בהן היו של בן משה עצמו, אותו קצין שבפניו שטחה את שחוותה, והוא לא בחל באמצעים, הרגיע אותה, הבטיח לדווח על האירוע והורה לה שלא לערב איש נוסף בפרטים.

במקרה אחר, מכשיר התיעוד נחשף בפני שוטרת אחרת שנכנסה לתא השירותים ולאחר שסיימה לעשות את צרכיה, אספה את המכשיר והעביר אותו לחשוד עצמו מבלי לדעת כי בן משה, הקצין הבכיר המפקד על יחידת ההונאה, הוא שהתקין לכאורה את מכשיר התיעוד.

בן משה הורה לשוטרות שלא לדבר על חשיפת המכשיר ואמר כי יטפל באירוע. מיד לאחר מכן, ניגש בן משה לשוטרות פעם נוספת ואמר להן בכזב כי עדכן את המחלקה לחקירות שוטרים, ושאלו שולחים חוקר ליחידה. 

לאחר מכן כאשר נשאל על ידי אחת השוטרות לגבי החקירה, פירט בפניה בכזב פעולות חקירה שלכאורה מבוצעות על ידי מח"ש ביחידה, והורה לה שלא לדבר על חשיפת המכשיר.

כתב האישום מייחס לבן משה עבירות של מעשה מגונה, פגיעה בפרטיות, שימוש לרעה בכוח המשרה, הטרדה מינית והתנכלות, ושיבוש מהלכי משפט.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה כל התנהלות חריגה שלא עומדת בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות וערכי הארגון. עם קבלת חומרי החקירה, הוחלט תחילה להוציא הקצין לחופשה כפויה, ובהמשך להשעותו. לאחר הגשת כתב האישום, נשוב ונשקול פיטוריו של הקצין".