הפרקליטות הודיעה היום (שני) לסנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד עמית חדד, כי הוא נמצא ב"ניגוד עניינים מובהק" זאת מאחר והחל לייצג גם את שלמה פילבר, עד המדינה בתיק 4000, בשימוע שיהיה לו לפני העמדה לדין.

המדינה תגיש כתב אישום? משמעות ההחלטה החריגה בעניין פילבר

כזכור, בחודש שעבר הודיעה הפרקליטות לפילבר על כוונה לבטל את הסכם עד המדינה שנערך עימו לאחר שהונחה בפניהם תשתית ראייתית המלמדת על הפרת הסכם עד המדינה מצידו. פילבר יזומן לשימוע מנהלי על עצם הכוונה להפר את ההסכם. רק אחרי השימוע הזה יוחלט אם יוגש נגדו כתב אישום ובגין אילו עבירות. 

עו''ד עמית חדד (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)
עו''ד עמית חדד (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

פילבר הפך לאחד מעדי המפתח בתיק 4000, ולאחר עדותו במשפט בשנה שעברה דרשה הפרקליטות להכריז עליו כעד עוין, אך סורבה. כעת הפרקליטות בוחנת אם להעמידו לדין, לאחר שהגרסה שנתן בבית המשפט לא תאמה את המידע שהעביר בחקירתו במשטרה. "אני לא רואה את עצמי עד עוין ואני לא מתכוון לסתור את דבריי במשטרה", אמר פילבר לאחר עדותו. "היה לי אתמול יום קשה מאוד והקפדתי להיות נאמן לדברים. ניסיתי לדייק נקודה. ככל שזה אפשרי אמשוך את תשובתי האחרונה ואנסה להמשיך להיות צמוד לגרסתי במשטרה".

פילבר מיהר להגיב להחלטה, ואמר "אני מוכן", וכעת הוא כאמור ניצב בפני שימוע מנהלי, בו יצטרך להגן על העדות הבעייתית שנתן. במידה ויצליח להדוף את הטענות, הסכם המדינה יוותר על כנו. אם יכשל, יזומן לשימוע נוסף לפני העמדה לדין – ככל הנראה בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים.