כמעט חודשיים אחרי שהוצמד מטען דמה לרכבו של איש העסקים דודי אפל, המתגורר בפתח תקווה, ומכתב איום הוצמד לשמשת הרכב, לפנות בוקר (חמישי) הושלך רימון הלם לחדר המדרגות באותו בניין והדיירים המתגוררים במקום, שקפצו בבהלה ממיטותיהם, מפנים את האצבע לאפל. בהמשך הבוקר התברר כי גם דלת ביתו של אפל הוצתה.

הדלת השרופה בביתו של דודי אפל (צילום: פרטי)
הדלת השרופה בביתו של דודי אפל (צילום: פרטי)

סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר נשמע פיצוץ עז בבניין מגורים בשכונת כפר גנים ג' היוקרתית והשקטה. התושבים יצאו לחדר המדרגות וגילו כי רימון הושלך לחדר המדרגות.

"מה יגידו הפעם ומה יספרו לנו אחרי האירוע הזה? זה מפחיד, זה מלחיץ אותנו, ובקצב הזה אנחנו משערים מה עלול לקרות באירוע הבא. זה בלתי סביר שנחיה בפחד. לאף דייר בבניין אין קשר לאירוע למעט אותו דייר שהסתבך בעבר ואין לנו מושג מה עיסוקו כיום. זה מלחיץ את כולנו", אומרים דיירים בבניין.

דודי אפל (צילום: אלון חכמון)
דודי אפל (צילום: אלון חכמון)

כזכור, במרץ האחרון נוטרל מטען חבלה שהוצמד לרכבו של אפל, איש עסקים שהורשע בעברות של מתן שוחד ונדון למאסר. לצד המטען הושאר מכתב בנוסח מאיים בו נכתב כי "בפעם הבאה זה יהיה גרוע יותר".

ההערכה היא כי בעלי חוב כספי לא מבוטל עומדים מאחורי האירוע שהוציא משלוותם עשרות תושבים המתגוררים באותו רחוב. הכול החל בשעות הצהריים המוקדמות כשמתחת לרכבו של אותו שכן, שעד לאותו אירוע, איש בבניין לא הכירו, נחשף חפץ חשוד שעורר את חשדם של השכנים ושל בעל הרכב. 

כשזיהו על השמש מכתב לבן עליו נכתב המסר המאיים, היה ברור שלא מדובר בסתם חפץ חשוד. "המכתב הבהיר שאנחנו בבעיה" אמרה שכנה בבניין.

"הזעקנו משטרה ומיד כשהגיעו למקום כבאיות, מד"א ומשטרה היה ברור שהמשטרה לוקחת את העניין ברצינות. אנחנו לא מכירים את השכן הזה למעט שבת שלום בסופי שבוע אבל פתאום מסתבר שמדובר במשהו רציני. מרבית התושבים צעירים ולא מכירים את ההסתבכויות שלו מהעבר ואירוע כזה מכניס לחרדה את כולם. יש פה תלמידים בבית ספר שחוזרים בשעות הצהריים לבד הבית ואם המטען היה מתפוצץ היו לנו כאן אבידות. רק לפני מספר חודשים מטען התפוצץ בלובי חניון בבניין מגורים בגבעת שמואל וגרם להרס רב כך שלא ברורה לנו תעוזת העבריינים. יש לכם עסק עם גורמים מסויימים תתמודדו מולם למה לסכן חיי אדם נורמטיבי?!", סיפרה.

חשד למטען חבלה בפתח תקווה (צילום: פרטי)
חשד למטען חבלה בפתח תקווה (צילום: פרטי)