"הלוחמים בשב"ס שמתמודדים עם מציאות מאד מורכבת בבתי הכלא", אירוע חריג בבנימין: לוחם כליאה בן 40 נעדר אתמול (ראשון) מעבודתו. נציגים משירות בתי הסוהר הגיעו לדירתו, הריחו ריח חריף ופרצו לדירה, בתוכה איתרו את הסוהר כשהוא דקור וללא רוח חיים. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, נאלצו לקבוע את מותו לאחר שחולץ מהמבנה על ידי לוחמי האש לאחר שככל הנראה הדירה גם הוצתה.

גורמים בשב"ס ציינו כי הודעה נמסרה למשפחתו. עוד ציינו כל הלוחם התגורר לבדו. "אין לנו הרבה פרטים אבל מדובר בטרגדיה נוראית. זה אירוע חמור ביותר שייחקר עד תום".

למשטרה ובשב"ס לא היה מידע לגבי איומים על חייו של הסוהר ולכן מרבית הפרטים עדיין אינם ידועים לחוקרים. בשלב הזה לפחות מסמנים את כל כיווני החקירה לרבות הפלילי והלאומני. כרגע לא יודעים לקבוע מתי בדיוק נרצח.

במקביל, כוחות משטרה רבים שהגיעו לזירה פתחו בחקירת נסיבות האירוע, לצד איסוף ממצאים מהזירה וסריקות אחר חשודים.  במהלך פעולות חקירה ראשוניות התחזק חשד כי מדובר באירוע על רקע פלילי, זאת לאחר ונמצאו מספר פגיעות חודרות בגופו. עם זאת, במשטרה לא שוללים גם את הרקע הלאומני.

זירת האירוע בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)
זירת האירוע בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)

גורמי חקירה, מז"פ וגורמים נוספים ביניהם נציב שב"ס רב גונדר קובי יעקובי, הגיעו למקום ובערכת מצב שקיים ממ"ז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, הוטלה החקירה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. כמו כן הורה ממ"ז ירושלים על השלמת פעולות מהירות וסריקות במעגלים קרובים ורחוקים. חקירת המשטרה נמשכת. החוקרים סרקו את האזור במטרה לאתר מצלמות אבטחה בניסיון להתחקות אחר מסלול החשודים ברצח וכן החלו בגביית עדויות משכנים.

חובש רפואת חירום מיחידת האופנועים של מד"א אהרון שטיינמיץ סיפר: "כשהגענו למקום ראינו עשן יוצא מהדירה. כוחות הכיבוי הוציאו אלינו גבר כבן 40 ללא סימני חיים. ביצענו בדיקות רפואיות אבל לצערנו נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

רב גונדר קובי יעקובי נציב שב"ס שהגיע לזירה ציין: "סיימתי הערכת מצב עם מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן , קיבלתי סקירה על הממצאים והחשדות . מדובר בזירה מאד מורכבת ומאד קשה למראה. אני סמוך ובטוח שמהר מאד משטרת ישראל תגיע לזהות החשוד".

נציב שב"ס חשף רמז מהממצאים: "אני רוצה לשלוח חיבוק חזק לכל לוחמי הכליאה גם בכלא עופר חבריו של הלוחם וגם לכל הלוחמים בשב"ס שמתמודדים עם מציאות מאד מורכבת בבתי הכלא".