נציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר קובי יעקובי, ספד היום (רביעי) בהלוויתו של הסוהר יוחאי אבני שנרצח שלשום בביתו שבגבעון החדשה.

יעקובי פתח ואמר: "יוחאי כרך את חייו עם שירות בתי הסוהר לפני כ-17 שנים. נאמן לערכי הציונות ואהבת הארץ שספג בבית הוריו, פעל להבטיח את שלום הציבור וביטחונו בשלושת מחוזותיו של הארגון: בבית הסוהר דקל בדרום, בבית הסוהר צלמון שבצפון, ובבית הסוהר האחרון בו שירת את עמו ומדינתו בית הסוהר 'עופר' שבמחוז מרכז. בכלל תפקידיו עשה חיל, בכלל תפקידיו פעל במסירות פעל ובמקצועיות. שירות בתי הסוהר התברך בו".

למעלה מ-300 מקרי תקיפה: הורשעו שלושת הגננות המתעללות מחולון
צעיר מהמרכז נאשם בהטרדת השרה גולן: "המלחמה רק התחילה"

עוד הוסיף, "יוחאי היה איש אדמה, והוא אהב את המדינה דרך רגביה. צילומי הנוף שלו, מסעותיו בטבע, ונסיעותיו לבית הוריו לסייע לאביו בחקלאות בהעדר ידיים עובדות מפאת המצב הביטחוני, מלמדים עליו כי בן מסור היה, בעל חיבור עמוק למשפחתו ולארצו, וכי נשא עמו כישרון גדול – למסגר את ההוד וההדר של הארץ הזו, לכדי צילום אחד". 

"והנה, "אִישׁ בְּלִיַעַל אשר לְדָם יֶאֱרֹב", נכנס לביתו, למבצרו, של יוחאי הצעיר, תאב החיים. ואילו יוחאי, אשר בכל רמ"ח איבריו לוחם כליאה הוא, השיב מלחמה שערה. השיב, עד שכרע ונפל. לא ננוח ולא נשקוט, עד אשר יובא אותו בן עוולה לדין. דמו של יוחאי זועק אלינו מן האדמה, עד אשר יבוא נקם ושילם"", ספד יעקובי.

זירת האירוע בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)
זירת האירוע בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)

בתוך כך, התפתחות משמעותית נרשמה בפרשה שהחלה לאחר שנציגים משירות בתי הסוהר הגיעו לדירתו של יוחאי אבני, הריחו ריח חריף ופרצו לדירה, בתוכה איתרו את הסוהר כשהוא דקור וללא רוח חיים. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, נאלצו לקבוע את מותו לאחר שחולץ מהמבנה על ידי לוחמי האש לאחר שככל הנראה הדירה גם הוצתה. השב"כ והמשטרה ממשיכים בחקירה.