פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (רביעי) כתב אישום בגין נהיגה בשכרות, הפקרה, ושיבוש מהלכי משפט נגד כדורגלן מ.ס אשדוד, יצחק אספה לבית המשפט המחוזי בעיר, זאת כחודש לאחר תאונת ה"פגע וברח" שבה היה מעורב בתל אביב, בה נהרג הנער ארי נשר ז"ל ונפצע חברו. 
לפי המתואר בכתב האישום, אשר הוגש על ידי עו"ד רותם נוימן וסרמן, בליל ה-24 בספטמבר, הגיע אספה למועדון "לייטהאוס" שבנמל תל אביב על מנת לחגוג את יום הולדתו של חברו. במהלך שהותו במועדון צרכו הנאשם וחבריו משקאות אלכוהוליים ובהם 3 בקבוקי וודקה מסוג "פינלנדיה". בהמשך הלילה, החליטו הנאשם ושני חבריו לעזוב את המועדון ולנסוע למסיבה נוספת.

סמוך לשעה 3:35 לפנות בוקר נהג הנאשם בשדרות רוקח בתל אביב-יפו, מכיוון מערב לכיוון מזרח, לעבר צומת הכניסה לחניון "רידינג", בהיותו שיכור ובמהירות של כ-75 קמ"ש, אף כי מדובר בדרך עירונית שהמהירות המותרת בה היא 50 קמ"ש. באותה עת, רכב נער בן 16 על גבי אופניים חשמליים, כשהוא מרכיב על גבי החלק הקדמי של האופניים את חברו ארי נשר ז"ל.

הקטין רכב על האופניים בכיוון נסיעתו של הנאשם ולפניו במהירות של כ-25 קמ"ש. בשלב מסוים, כשרכבו של הנאשם היה במרחק של כ-15 מטרים מאחורי האופניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקו הימני הקדמי של רכב הקיה. כתוצאה מהתאונה הועפו המנוח והקטין בעוצמה מהאופניים והמנוח הוטל למרחק של כ-23 מטרים ממקום התאונה. 

זירת התאונה בתל אביב בה היה מעורב יצחק אספה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90זירת התאונה בתל אביב בה היה מעורב יצחק אספה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר התאונה וחרף תוצאותיה, המשיך אספה בנסיעתו, כאשר מספר שניות לאחר מכן נעצר בחריקת בלמים לפני צומת הרחובות שדרות רוקח ואבן גבירול. הנאשם עצר את הרכב לפרק זמן קצר, המשיך בנסיעה איטית למרחק קצר, עצר בשנית ואז נמלט מן המקום לכיוון רחוב בן אביגדור, וזאת מבלי שעמד על תוצאות התאונה או הושיט כל עזרה למנוח ולקטין, אשר שכבו פצועים במקום. לפי כתב האישום, בהמשך הלילה ביקש אספה מחברו להתקשר לחברת "אלדן", למסור למוקדנית כי רכב הקיה היה מעורב בתאונה ולבקש כי יגיע גרר על מנת לקחת את רכב הקיה למוסך, וזאת בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי. בשלב מסוים החליטו הנאשם וחברו לנסוע לכיוון נמל תל אביב על מנת לנסות ולאתר את מקום התאונה בה היה מעורב. בהגיעם למקום התאונה, הבחינו בכוחות המשטרה וכן בחלקי רכב הקיה אשר היו פזורים במקום וחרף זאת, הנאשם לא פנה לכוחות המשטרה אשר היו במקום, אלא חזר לרח' בן אביגדור על מנת להמתין לבואו של הגרר."פי 5 אלכוהול מהמותר"


בסמוך לשעה 5:20, הגיעו לרח' בן אביגדור שוטרים אשר ביצעו סריקות באזור לאיתור הרכב אשר נראה נמלט ממקום התאונה. כאשר הבחינו בנזקים שנגרמו לרכב הקיה, שאלו השוטרים את הנאשם לפשר הנזק והוא השיב בכזב כי הנזק נגרם בעת חניית רכב הקיה ברח' בן אביגדור כאשר הוא עצמו שהה בתוך המועדון, ואף טען בכזב כי חברו היה זה שנהג ברכב. 4 שעות אחרי התאונה, בעת שנערכה לו בדיקת ינשוף, נמצא כי היו בדמו של אספה פי 5 אלכוהול מהמותר לנהג צעיר. בחקירתו, אספה ניסה להפליל את חברו ולטעון שהוא נהג ברכב. הוא טען ששתה רק מספר לגימות מכוסות המשקה של חברו, ושלא הרגיש שום פגיעה אלא רק שמע רעש חשוד מרכבו ובנורת חיווי לתקלה שנדלקה.

בפרקליטות, שליוותה את החקירה, הנחו את המשטרה לחקור את חברו של נשר, שהרכיב אותו על אופניו בניגוד לחוק, ללא קסדה ואמצעי מיגון, בחשד לגרימת מותו. זאת לאחר שעלה מסרטון שתיעד את התאונה כי ככל הנראה רוכב האופניים סטה מנתיבו. כזכור, זמן מה לאחר התאונה אספה שתק בחקירות המשטרה ולא שיתף פעולה עם החוקרים, דבר שהקשה על התקדמות החקירה וכן האריכה את מעצרו של אספה. עם זאת, לאחר זמן מה ובעצתו של עורך דינו, החל אספה לשתף פעולה ולמסור את גרסתו לאירועים.