בית משפט השלום בראשון לציון האריך ב-7 ימים את מעצר החשודים בפרשת הברחת היהלומים שנחשפה הבוקר (שני) וזכתה לשם "יהלום שחור".שופט בית משפט השלום בראשון לציון, גיא אבנון ציין בהחלטתו כי "לעת הנוכחית חומרי החקירה מקימים חשד סביר במידה הנדרשת לכל אחד ואחד מהחשודים". על פי ההערכה, במהלך 16 השנים האחרונות, החשודים הבריחו יהלומים בהיקף שמעורך ב-300 מיליון שקלים. ההברחה הגדולה ביותר התרחשה לפני כשש שנים, כאשר עובד בכיר באחד העסקים של לב לבייב ברוסיה, הבריח כמות עצומה של יהלומים במזוודות.

מוקדם יותר היום, הותר לפרסום כי איש העסקים ששמו נקשר לסיפור הוא לב לבייב. בנו ואחיו נעצרו ביחד עם ארבעה חשודים נוספים, כמו גם עובד ותיק באחד ממפעליו של לבייב ברוסיה. החשודים יגיעו היום להארכת מעצר. על פי החשד, העובד חזר לארץ לפני שש שנים, וכשחזר, ניצל את מעמדו כתושב חוזר והבריח את היהלומים במזוודות הרבות שהיו ברשותו. אחד העצורים הוא בנו של לבייב.

עוד חושדת המשטרה, כי העובד מכר את היהלומים בלי לדווח לרשויות המס וזאת היתה רק אחת מהפעמים שעשה זאת. הוא יגיע לבית המשפט השלום בראשון לציון. במשטרה בודקים את הצורך אם לגבות עדות מלב לבייב עצמו, וכן לבצע מעצרים של חשודים נוספים. בידי המשטרה ישנו עד מדינה שמסייע לה בחקירת הפרשה.

המעצר של ששת החשודים הגיע בתום חקירה סמויה, שהפכה הבוקר לגלויה, בהשתתפות היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, יחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המסים. העצורים חשודים גם בהלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות נוספות.

עורך הדין אייל בסרגליק, המייצג את אחד החשודים יחד עם עו"ד קרן ברקוביץ, מסר כי "מדובר בחשדות ראשוניים שאנו בטוחים כי יופרכו בהמשך. למרשנו אין קשר לפרשה. הוא עבד עם איש העסקים לפני למעלה משש שנים ואין כל ראיה שקושרת אותו לחשד בפלילים. אנו מקווים כי החקירה תסתיים במהרה וכך יוכל מרשנו להוכיח שאין לו שום קשר לפרשה ולחשדות".