כמו בסרטים: המשטרה תפסה חשוד וברשותו אמצעים טכנולוגיים זעירים, טפסים וחותמות מזויפים של משרד הרישוי, שסייע בהונאה לניגשים למבחן התיאוריה לעבור אותו בקלות תמורת כמה אלפי שקלים. מהמשטרה נמסר היום (שלישי) כי החשוד נעצר אתמול לאחר שהתקבל מידע לפיו בסמוך למשרד הרישוי בירושלים, ישנו אדם הנמצא ברכבו, וככל הנראה מסייע לניגשים למבחן התיאוריה לעבור אותו בהצלחה.
בלשי המשטרה הצליחו לאתר את החשוד, תושב הדרום בשנות ה-30, ובחיפוש שערכו ברכבו תפסו אמצעים טכנולוגיים זעירים וסמויים בעלי יכולת שידור לטווח רחוק כגון מצלמה ואוזניה. עוד נתפסו טפסים של משרד הרישוי שעל פי החשד מזויפים, וכן חותמות הנושאות את שמו של משרד הרישוי ככל הנראה מזויפות אף הן.
האמצעים הטכנולוגיים בהם השתמש החשוד. צילום: דוברות המשטרה

חקירתו של החשוד במשטרה חשפה את השיטה בה על פי החשד פעל החשוד, שככל הנראה פנה לעשרות אנשים שביקשו לגשת למבחני תיאוריה והציע להם עבור תשלום של כמה אלפי שקלים "סיוע" לעבור בהצלחה את המבחן. כך פעלה השיטה על פי החשד: החשוד צייד את אותו 'מבקש השירות' בטופס ועליו חותמות (מזויפות) המקנים לאותו אדם "אישור" להיבחן במבחן התיאוריה בעל פה.

עוד היה מצייד אותו במצלמת גוף, מיקרופון ואוזניה זעירים, באמצעותם על פי החשד היה מסייע לו לענות את התשובות הנכונות ולעבור בהצלחה את המבחן. החשוד נחקר בחשד לשימוש במסמך מזויף, זיוף בכוונה לקבל דבר, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בית המשפט האריך את מעצרו עד ל-9 בדצמבר, וחקירת המשטרה נמשכת לאיתור מעורבים נוספים. 
 
במשטרה ציינו כי "מבחן התיאוריה הנו אחד השלבים החשובים והקריטיים אותו נהג צריך לעבור בהצלחה במטרה לקבל רישיון נהיגה כחוק. אדם העוקף את שלב הלימוד ובתחבולות עובר את המבחן החשוב, עלול במעשיו להוות סכנה ממשית לחייו ולחיי ציבור משתמשי הדרך. אלו שהשתמשו בשירותיו של החשוד, נושאים באחריות פלילית שלצידה עונש מאסר, וגם כנגדם תפעל המשטרה ביד קשה ובלתי מתפשרת למיצוי מלוא הדין".