ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף אמש כי ביקש מחוקריו לקיים עימות בינו לבין עדי המדינה בשלל החקירות נגדו., עוד קודם לכן, הודיע דובר הליכוד כי נתניהו ימסור הודעה דרמטית, מה שבסופו של דבר הסתבר כלא כל כך נכון. עורך הדין ציון אמיר שוחח הבוקר (שלישי) עם אילה חסון ב-103FM והתייחס למהות טענותיו של ראש הממשלה. 

נתניהו בחר להטריף את המדינה בשמונה בערב אך זו לא הייתה להודעה דרמטית.
"כאשר ראש ממשלה אומר שיש לו הודעה דרמטית בשמונה בערב אנחנו רגילים לצפות למלחמה או שלום, אבל זו כן הודעה דרמטית. אם נהגו בראש הממשלה בהגינות - שילכו איתה עד הסוף. הוא בהגינות מופלאה קרא אתמול לחקור יחד איתו את האמת וביקש להפגיש אותו עם עדי המדינה כי הוא אולי יוכל להתסיס את האמת".

מבחינה חוקית מחויבים להיענות לבקשה שלו?
"התשובה היא לא. לחוקרים יש מנדט כמעט בלתי מוגבל לנהל את חקירתם לפי הבנתם וזה בסדר. אך הכלי הזה הוא כלי חשוב ומוכר מאז קום המדינה. הפסיקה מנתחת מפגש בין עד לבין נחקר ויש חשיבות להותיר את השניים להתגושש".

לראות אותם סגורים בחדר אחד זה יכול להיות מדהים. זה יכול להיות סופר מעניין. למה לדעתך המשטרה לא נעתרה לבקשה הזאת?
"או שהמשטרה סברה שהעימות לא יקדם את החקירה והוא מיותר, ובתחושת הבטן שלי לנימוק הזה אין שום הצדקה. או שיש עד שלא לגמרי סומכים על כך שהוא לא יתפרק בעימות".

אז אולי פוחדים שפילבר לא יעמוד בעימות מול נתניהו, הוא היה ראש הממשלה שלו, הוא עבד מולו וכשיראה אותו הברכיים ישקשקו לו.
"הכל אפשרי ולכן החלטה כזו היא לא בלתי אפשרית. יש עוד אפשרות והיא שעדי המדינה לא רצו לבוא לעימות. זה קורה".

במקרה כזה מתחייבים לכבד את הבקשה של עדי המדינה?
"כן".

אז אולי זה מה שהיה כאן?
"ייתכן מאוד שהם התנו את העדות שלהם בכך שלא יתעמתו עם ראש הממשלה אלא רק בבית המשפט".

מלבד עדי המדינה יש גם ראיות נוספות.
"נכון, אך אנחנו יודעים שעיקרו של תיק 'וואלה'-בזק מתבסס על עדותו של פילבר. אם העדות הזאת תקרוס אז התיק נופל כמו מגדל קלפים. אם פילבר קורס הרי שהבסיס לאישום קורס יחד איתו".

אתה מכיר תיקים אחרים גדולים עם עדי מדינה שהיה עימות?
"ברור. מבלי להיכנס לתיקים שאני מטפל בהם, זה קורה כל הזמן. אני יכול להבין את החשש של המשטרה שלא רוצה לקיים עימות כי חוששים שהעד לא יעמוד מאחורי עדותו באופן שמצפים ממנו".