אתמול פורסם במעריב על אודות פרשה חדשה המסעירה את מסדרונות בתי המשפט. צו איסור הפרסום הגורף מונע מאתנו לכתוב כל פרט על הפרשה, אולם לדברי שני מקורות בכירים אין חשד למעורבות שרת המשפטים איילת שקד בפרשה המשפטית. לדבריהם, כפי שנמסרו למעריב היום (שני), הפרשה ממוקדת בגורמים אחרים ולא נראה כי היא תתרחב למחוזות נוספים.
עם זאת, ח"כ לאה פדידה קראה לשקד להתפטר מתפקידה. ‏"איילת שקד צריכה להתפטר מתפקידה כשרת המשפטים. שקד אספה סביבה אנשים עם רקע בעייתי שעשו מעשה מגונה במערכת המשפט. סולם הערכים שלה התגלה כמעוות כשרת משפטים וכאשה. מעמד האישה הלך 20 שנה אחורה. נוה הוא הסיפור הקטן, מערכת המינויים הנגועה שהפעילה שקד הוא הסיפור הגדול".
גם הפעיל החברתי, עו"ד אלדד יניב, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "‏שקד חייבת להיחקר במשטרה. לפני שבוע התרברבה על 'המהפכה' במערכת המשפט. לא מהפכה ולא נעליים. שחיתות: מינתה שופטים כמו מינויים פוליטיים. השחתה כללית של הוועדה למינוי שופטים. לביזנס היה שותף. אפי נווה".

כזכור, אמש פורסם במעריב כי השופטים מרבים בימים האחרונים לדבר במבוכה בינם לבין עצמם על הפרשה שעוד צפויה לזעזע את אמות הסיפים של עולם המשפט בישראל.
בשלב זה לא ניתן למסור כל פרטים, אולם השמועות כבר עושות להן כנפיים בקבוצות הוואטסאפ השונות, וכאמור אף הפכו לשיחת השבוע בגילדה המשפטית. נראה שפרשה זו תיתן רוח גבית להצעות חוק לערוך שימוע פומבי למועמדים למשרות שיפוט טרם מינויים. לפני 7 שנים הציע השר לשעבר גדעון סער הצעת חוק כזו. לפני שנתיים כתב סער בחשבון הטוויטר שלו: "הפתרון הנכון: שימוע פומבי בפני הוועדה לבחירת שופטים, בדגש על המועמדים לבית-המשפט העליון. שקוף, מאפשר התרשמות של חברי הוועדה וגם של הציבור". 
גם שרת המשפטים אמרה בראיון לפני שלושה חודשים כי היא תומכת בהחלפת דרך מינוי השופטים בהליך שימוע פומבי. ח"כ רויטל סויד התנגדה לדברי שקד וכתבה כי "‏מי שבעד שימוע פומבי לשופטים רוצה להחליש את שלטון החוק ולראות מערכת משפט על הקרשים. את ההשלכות של פוליטיצזיה במינוי שופטים ראינו בשימוע של השופט קבנאו בסנאט. בדיוק לשם שקד חותרת - למערכת משפט לא עצמאית שתהיה תלויה בפוליטיקאים. זו סכנה שחייבים לעצור".