התפתחות בפרשת הרצח בברנוער: מידע חדש הועבר לידי המשטרה ועשוי לקדם את פענוח הרצח שהתרחש לפני 10 שנים בו נורו למוות שני חברי הקהילה הגאה ונפצעו 11. מוסר המידע החדש הוא עד המדינה לשעבר זאור חנקישייב, שבעבר מסר פרטים כוזבים בפרשה, פנה לחוקרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב והציע להם להעביר מידע אודות הרצח בתמורה להטבות שהוא דורש.

בשבוע שעבר הגיעו בלשי ימ"ר ת"א לכלא ניצן, שם שוהה חנקשייב, שלפו אותו מתאו ולקחו אותו לחקירה. הוא ביקש בתמורה כסף וטובות הנאה, ולאחר מכן מסר את גרסתו במשך מספר שעות. במשטרה בודקים כעת את הגרסה.

באגודה למען הלהט"ב אמרו בעקבות ההתפתחות בחקירה: "בקיץ הקרוב ימלאו עשר שנים לרצח בברנוער. 10 שנים שבהן חקירת הרצח לא הניבה תוצאה חד משמעית ואף התגלתה כרצופה בהחלטות תמוהות וכיווני חקירה שהתגלו בהמשך כשגויים. עשר שנים שבהן משפחות כץ וטרבישי וכל הקהילה הלהט"בית מחכות לקביעה נחרצת ולהעמדה לדין של מי שירה בכולנו. אנו מצפים ממשטרת ישראל לעשות כל שביכולתה למיצוי כיוון החקירה החדש ולא לאפשר גם הפעם למידע משמעותי לחמוק תחת ידיה".

הרצח בברנוער היה אירוע ירי שהתרחש במוצאי שבת, 1 באוגוסט 2009, בבית אגודת הלהט"ב בתל אביב, בעת פעילות הברנוער. בפיגוע נרצחו שניים - ניר כץ וליז טרובישי - ונפצעו 11. לאחר ארבע שנים הוגש כתב אישום נגד חשוד בביצוע הרצח, שבוטל לאחר שהתגלה שהחשוד הופלל לשווא על ידי עד המדינה ושהוא אינו הרוצח
זאור חנקישייב, מי שהיה עד המדינה בפרשת הרצח, מסר מידע כוזב על המקרה שזעזע את המדינה. באפריל 2013 הוא יצר קשר עם גורמים במשטרה וסיפר כי יש ברשותו מידע על הרצח בבר נוער, פרשה שהמשטרה לא הצליחה להגיע אל קצה חוט בעניינה. לפי דבריו, חגי פליסיאן ביקש לנקום במנהל ה"בר נוער", שאול גנון, שתקף מינית את אחיו הצעיר, בנימין. המשטרה פתחה בחקירה ונחתם עם חנקשייב הסכם עד מדינה.

במהלך התקופה בה היה עד מדינה הופעל חנקשייב כסוכן סמוי והקליט את פליסיאן בהקלטה שהביאה להעמדתו לדין של פליסיאן ובמהלכה הוא נשמע אומר: ״עשינו עבודה נקייה שם בבר נוער״. בהמשך טען פליסיאן כי חנקשייב דובב אותו כדי לסחוט את גנון, וסיפר כי הוא אף הכתיב לו בהודעות מה לומר, ולאחר מכן הורה לו למחוק את ההתכתבות. במשטרה הצליחו לשחזר את המסרונים, שחיזקו את גרסתו של פליסיאן. המידע החדש הביא לשחרורו של פליסיאן ולמעצרו של חנקישייב, ועד לרגע כתיבת שורות אלו, השאלה מי ביצע את הרצח הנוראי ב"בר נוער" נותרה פתוחה.