רא"ל (במיל') בני גנץ, העומד בראש רשימת "כחול לבן", הגיש היום (חמישי) לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע על סך 500,000 ש"ח נגד נאווה ג'ייקובס, אשר פרסמה פוסט בפייסבוק ובו תיארה תיאורים כוזבים על מעשים שונים שביצע בה לטענתה. בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, הובהר כי מדובר בפרסום שקרי, בדוי וכוזב מתחילתו ועד סופו. 
כאמור בתביעה נכתבכי "מדובר בבדותות ובשקרים גסים. עלילת דם של ממש. התובע אינו זוכר כל היכרות עם הנתבעת, וממילא הסיפור הפנטסטי שהמציאה ממוחה הקודח לא התרחש מעולם". בכתב התביעה מסר גנץ כי הוא מייחס חומרה יתרה להתנהגות מינית שאינה נאותה, וסבור שיש להתייחס במלוא הרצינות לטענות מסוג זה. דווקא בשל כך, הפרסומים הכוזבים שהופצו הם חמורים ביותר.

יו"ר כחול לבן הודיע בתביעתו כי בכוונתו לתרום כל סכום שייפסק לטובתו בתביעה זו למטרה ציבורית, כגון לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית. על פי האמור בתביעה, ג'ייקובס פעלה בשליחות או בסיוע גורמים פוליטיים בעלי עניין להכפיש ולבזות את גנץ.
טענותיה הועלו שבועות ספורים בטרם מועד הבחירות לכנסת, ויממה לפני פרסום צפוי של החלטת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי חקירות ראש הממשלה. עוד נטען כי מפרסומיה בפייסבוק עולה כי היא מזהה עצמה עם המחנה הפוליטי היריב, וכי על פי פרסומים בתקשורת, גורמים בקרבת אישיות פוליטית עמדו עמה בקשר לפני הפרסום הכוזב ופעלו לסייע לה להפיץ את "סיפורה" לאחר מכן. גנץ הוסיף כי עיון בטקסט שפורסם אף מראה כי מדובר ב"טקסט שעובד ובושל על ידי גורם חיצוני בעל עניין".

נאווה ג'יקובס התייחסה לתביעה: "אני עומדת לתבוע אותו בארצות הברית על הטרדה מינית והרס חיים ,ואיומים אני בדרך לתחנת המשטרה להגיש תלונה. יש עדים נוספים יש לו כמה תלונות להגיש".

כזכור, הפוסט של ג'ייקובס הופץ אתמול ברשתות החברתיות וב"כחול לבן" מסרו כי "מדובר בשקר מוחלט. אמש זו הייתה עלילת דם על קבריהם של חללי צה"ל הקדושים, והערב זו עלילה חסרת שחר שטופלים על בני גנץ ועל ימיו בכפר הירוק בשנות ה-70. ההסתה הפוליטית חצתה גבולות. האירוע מטופל ברמה המשפטית".