צוותים של שב"ס ביצעו היום (שלישי) העברות של כמאה אסירי חמאס, בהם בכירים בארגון, ממקום מאסרם לבתי סוהר אחרים, זאת בעקבות האירועים אמש. מדובר באסירים היושבים בבתי הסוהר קציעות, רמון ואחרים. חלק מהאסירים יועברו להפרדה.

עוד נודע למעריב, כי בדיון שנערך היום החליט מ"מ נציב שב"ס, גונדר אשר וקנין, לנקוט בענישה מחמירה ביותר נגד המתפרעים, לרבות שלילת כל ההטבות והתנאים המוענקים להם, הטלת קנסות כבדים וביטול ביקורים.

כזכור, אסירים ביטחוניים הציתו אתמול כ-10 תאים באגף פעילי החמאס בבית הסוהר רמון. באגף הותקנה לאחרונה חסימת סלולר, כחלק מפיילוט של השב"ס המבקש להילחם בתופעת הברחת הטלפונים הסלולריים לאסירים ביטחוניים בכלא. מטרת הפיילוט היא לחסום את ערוצי התקשורת של האסירים הביטחוניים אל העולם שמחוץ לכלא, אותם הם מנצלים בין היתר גם למטרות טרור. 

כלא רמון. צילום: אתר שב"ס
 
חסימת הסלולר עדיין לא הפכה למבצעית, ובמידה והפיילוט שנערך בשני בתי סוהר ברחבי הארץ יצליח, היא צפויה להיכנס לפעילות מבצעית בחודשים הקרובים. עקב זאת, גובר המתח בין האסירים הביטחוניים לשב"ס, ולאחר שאיימו לנקוט בפעולות כנגד המהלך, שריפת התאים על ידם בוצעה ככל הנראה כחלק מכך. 
 
בעקבות האירועים בכלא רמון, איימו אתמול ועדות ההתנגדות: "אנו קוראים לאינתיפאדת זעם בכל האזורים בתגובה להתקפה הציונית על אסירינו".
 
כזכור, לפני כחודשיים הציתו אסירים השייכים לג'יהאד האסלאמי שריפה בתא בבית הסוהר "עופר", והפרו את הסדר במספר אגפים. זאת, יממה בלבד לאחר שנערך חיפוש בבית הסוהר על ידי יחידות מיוחדות של שב"ס, במהלכו אותרו שני טלפונים ניידים על גופו של מנהיג הג'יהאד האסלאמי בכלא. שלושה אסירים נפגעו ונזקקו לטיפול רפואי כתוצאה מהאירועים, ובסופו של דבר השריפה כובתה על ידי הסוהרים והיחידות המיוחדות של שב"ס הוקפצו לאירוע.