עו"ד ששי גז התייחס הבוקר (רביעי) בראיון לאיילה חסון ב-103FM לסערה שהתעוררה אמש סביב פרשת הצוללות עם חזרתו של עד המדינה, מיקי גנור, מעדותו בפרשה והסכם עד המדינה עליו חתם עם הפרקליטות. "זאת אכן מכה חזקה לתיק ולא רק מכה קטנה בכנף. זה נכון שישנם תיקים שלא נדרשים לעדי מדינה אך קרה משהו. ברגע שהעד אומר שכל מה שאמרתי הוא נכון אך הפרשנות שלכם היא אחרת – זה אומר שקרה משהו בתיק. הוא גם אכל את הדגים הרקובים וגם עזב את העיירה".עוד אמר עו"ד ששי גז כי "הדברים שהוא מסר מוקלטים ומוסרטים ונאמרו יותר מפעם אחת. לכן הוא גם נאשם וגם עד. כנאשם הוא יפסיד הרבה ולכן צריך לבחון אם הוא ביצע את המעשה לצורך משא ומתן ושיפור תנאים. כעד נגד האחרים הוא יצר בעיות קשות מאוד בתיק. נכון שהעדות שלו תתקבל בבית מהמשפט אך יש הבדל בין לקבל את הדברים לבין להאמין לו. הוא עלול להציג את הפרשנויות בזווית אחרת ולכן במדינה היום מאוד דואגים".

הייתה סיבה אמיתית לעצור אותו?
"ברור לכולם שהפרקליטות נלחצה מהמעשה שלו. ברור לכולם שהמעצר שלו הוא כתוצאה מאותו לחץ. אף אחד לא עוצר בן אדם על דברים כאלה. בבית המשפט יש אנשים שמשנים את העדות שלהם והם לא נעצרים. זה מוכיח שהמדינה בפאניקה ורוצה להראות לעד שאם ימשיך בדרך הזו הוא יאכל אותה. עקבתי אחרי התיק הזה ומלכתחילה מיקי גנור היה עד מדינה ממורמר. המדינה רצתה לתפוס אותו כנאשם וגם שיהיה עד מרכזי. הוא עוקב אחרי פרשת רונאל פישר ואומר לעצמו מדוע הוא עומד לשלם כל כך הרבה כסף וגם ללכת לבתי סוהר. לדעתי היום הוא הימר".בהתחלה היו איתו נדיבים כי קיוו שהוא יקשר את נתניהו לפרשה.
"לא בהכרח. עד מדינה קודם כל מוסר את הסחורה שהוא מביא איתו כעדות ניקיון. ידעו מלכתחילה שאין לו את נתניהו. הוא היה מאוד ממורמר ולא היו כל כך נדיבים איתו. עד מדינה הוא אדם שפשע פעמיים, הוא פשע לגבי המדינה כשעבר עבירות וגם פושע נגד חבריו ומוסר עדויות נגדם. עד מדינה עובר דברים קשים לאחר העדות שלו. מתחילים עליו לחצים ובחברה לא מקבלים אותו".אתמול פרסמתי לראשונה את העובדה שהוא נסוג מהעדות שלו והמשטרה הוציאה הודעה בה שוקלים להפר איתו את הסכם עד מהמדינה. זו החלטה שלהם או החלטה של המשטרה?
"זו החלטה שלהם. הוא היפר חוזה ויישפט כנאשם. השאלה אם הוא הימר וקיווה שיקלו בעונשו או שלא רוצה את ההסכם הזה עוד. עדי מדינה בעולם העברייני הם בסכנת מוות. עדי מדינה שבאים מעולם הנורמטיבי לכאורה אינם נתונים בסכנות שכאלה. יש להם התמודדות אחרת. הם סובלים מגינוי חברתי. אף אחד לא אוהב מלשינים. כשהוא איים עליהם בפעם הראשונה היו צריכים להבין אותו יותר. עוד לא נאמרה המילה האחרונה בתיק הזה".