היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נשא דברים הערב (ראשון) באירוע מורשת של הסנגוריה הצבאית והתייחס לפרסומים בימים האחרונים לפיהם הגורמים המשפטיים ינסו להחמיר את עונשו של ראש הממשלה נתניהו במידה וימנה את יריב לוין לשר משפטים. "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה".

אביחי מנדלבליט באירוע של הסנגוריה הצבאית

"זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק. העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית – בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין. מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט", אמר מנדלבליט. 

עוד הוסיף: "בימים האחרונים היו פרסומים שונים כאילו ישנם שיקולים לא מקצועיים שעלולים חלילה להשפיע על עבודתנו, בהקשר למינויים כאלה ואחרים. 

אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

דבריו של מנדלבליט מגיעים על רקע הסערה סביב דבריהם של פרשני חברת החדשות גיא פלג ואמנון אברמוביץ' במהדורת שישי. במהלך השידור אמר פלג כי הוא לא מעלה על הדעת שרה"מ נתניהו ימנה את יריב לוין לשר משפטים עקב עמדותיו כלפי מערכת המשפט ועל רקע כתב החשדות נגד נתניהו, ואילו אברמוביץ' התבדח על כך שמינוי כזה יוסיף לנתניהו שנת מאסר. 

אברמוביץ' התייחס ב-103FM לסערה בעקבות דבריו ואמר כי הם לא הובנו כפי שהתכוון. "נתתי פעמיים הערת אזהרה שמדובר בבדיחה. אני לא אחראי לכבדי שמיעה או הבנה, אבל מה לעשות, הבדיחה לא תפסה. כנראה שהיא לא היתה מוצלחת, ולא מן הנמנע שחלק לא הבינו אותה", אמר אברמוביץ'.