עתירה חריגה הוגשה לבג"ץ נגד פרקליטות המדינה ובית המשפט  המחוזי בנצרת. את העתירה הגישה משפחתה של תהילה נגר ז"ל שנרצחה באכזריות רבה על ידי בן זוגה, ריאד חנא רושרוש. בעתירה דורשת המשפחה, באמצעות עו"ד אפרים דמרי, שבג"ץ יורה לפרקליטות לחזור בה מהסדר הטיעון שנחתם עם רורשרש לפיו סעיף האשמה יופחת מרצח להריגה בלבד וכי הפרקליטות לא תבקש למעלה מ-20 שנות מאסר במסגרת הטיעונים לעונש. 
משפחתה של תהילה נגר ז"ל הגיש עתירה לבג״ץ נגד פרקליטות מחוז צפון, פרקליט המדינה, היועמ״ש, בית משפט המחוזי בנצרת ונגד בן זוגה ראאד רושרוש באמצעות עו״ד אפרים דמרי. העתירה הוגשה בעקבות הסדר הטיעון בו הורשע רושרוש בהריגת נגר בלבד ולא ברציחתה. כמו כן, דורשת המשפחה כי יוצא צו ביניים נגד בית המשפט המחוזי בנצרת האוסר עליו להמשיך בניהול התיק עד להכרעת בג"ץ בעניין. זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בנצרת אישר בפברואר האחרון את הסדר הטיעון, שבעקבותיו הורשע רושרוש בהריגת תהילה ז"ל. 

כזכור, גופתה של נגר (31), נמצאה בצידי הדרך בכביש 90, סמוך למושבה מגדל. רושרוש, תושב כפר מע'אר הואשם ברצח. על פי כתב האישום, הוא רוצץ את גולגולתה באבן וגרם למותה. 

נגר ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה


 
מהחקירה עלה כי המנוחה יצאה לילה קודם לכן לבילוי יחד עם בן זוגה, שאותר באותו הבוקר במקום עבודתו שבכפר עילבון, לאחר שבחיפוש ברכב שבו נהג אותרו סימני הדם של נגר ז"ל. הנאשם נעצר והובא לחקירה, אך לא שיתף פעולה עם השוטרים ובחר לא לענות לשאלות חוקריו לאורך כל תקופת מעצרו. מחקירה אינטנסיבית עלה כי הנאשם והמנוחה ניהלו מערכת יחסים רומנטית במשך שנה וחצי, וכי במהלכה נהג להכותה ולהשפילה, אך נגר ז"ל הקפידה לשמור על כך בסוד והמשיכה להיות עמו בקשר. הנאשם אף איים על המנוחה לבל תספר לאיש על המכות, אחרת יפרסם ברבים תמונות אינטימיות שלה שברשותו.
 
מטעמה של המשפחה נמסר: "תהילה ז״ל נרצחה בכוונה תחילה בדם קר על ידי רוצח מתועב שהפרקליטות הגיעה איתו להסדר טיעון כי יואשם רק בהריגה. העתירה היא למתן צו על תנאי וצו ביניים כנגד המשיבים המורה להם להתייצב ולתת הסבר מדוע לא יחזרו בהם מחתימתם על הסדר הטיעון. בג"ץ מתבקש לתת צו ביניים נגד בית משפט מחוזי בנצרת לא לקיים כל דיון עד להחלטה בעתירה". 
 
בעתירה נכתב כי אין לחברה שבה שלטון החוק הוא נשמת אפו כל זכות קיום אם הצדק לא ייעשה ולא ייראה. "רוצח הוא רוצח הוא רוצח ודינו מאסר עולם ובמדינות אחרות גזר דין מוות. הישועה שמצפים לה (בני המשפחה, א"ג) היא שהרוצח האכזר, כמו כל רוצח, יישאר במאסר לשארית חייו ולא רק בכדי להחזיר להם ולציבור את אמונתם במערכת בתי המשפט, אלא גם כדי למנוע את מקרה הרצח הבא.

עו"ד אפרים דמרי. צילום פרטי
 
יש לציין כי בפרקליטות הסבירו כי הסדר הטיעון המקל נבע מקשיים ראייתיים אשר היו עלולים להוביל לזיכויו המוחלט של הנאשם, וכי ההחלטה התקבלה בחרדת קודש ומשיקולים ענייניים גרידא.