עו”ד אבי חימי נבחר היום (רביעי) ליו"ר לשכת עורכי הדין לאחר שגבר על עו"ד ציון אמיר. חימי היה היו”ר הזמני של לשכת עורכי הדין לאחר שהחליף את יו”ר הלשכה הקודם, אפי נוה, שהתפטר מתפקידו. הגוף הבוחר מורכב מ-67 אלף עורכי דין בעלי זכות הצבעה, אולם ארק 27% מהם החליטו לממש את זכותם הדמוקרטית. 

הבחירות התקיימו על רקע היוזמות של הממשלה לשינוי מערכת המשפט ועל רקע הסערה שאפפה את לשכת עורכי הדין סביב פרשיות אפי נוה, שבעקבותיה נבחר חימי, המועמד מטעם נוה שאף הגיע להצביע עבורו, לראש הלשכה הזמני עד לבחירות הכלליות בלשכה שהתקיימו אתמול, כאמור.

ציון אמיר. צילום: ניר קידרציון אמיר. צילום: ניר קידרשר המשפטים אמיר אוחנה התקשר לברך חימי, ואמר לו: "אבי ידידי היקר, הוטלה עליך משימה כבדה על ידי ציבור עורכי הדין. אני סמוך ובטוח שנדע לפעול יחד בשיתוף פעולה, ולהשיב את מערכת המשפט, שלשכת עורכי הדין היא חלק מרכזי בו, לימי הזוהר שלה". אוחנה שוחח גם עם המתמודד עו"ד ציון אמיר, ושיבח אותו על ניהול מסע בחירות מכובד וחיזק את ידיו.

יש לציין כי על אף אי העניין של ציבור עורכי הדין, ללשכה יש כוח רב מאוד במערכת המשפט הישראלית, ולה שני נציגים מתוך שעה בוועדה היוקרתית למינוי שופטים.