גבר בן 56 נעצר אמש בחשד ששם חומר החשוד כאקונומיקה בצלחת האוכל של בתו בת ה-10, בעת שהמשפחה התכוונה לאכול את ארוחת הערב. רעייתו של הגבר הזעיקה לבית את המשטרה, לאחר שמעשיו של בעלה עוררו את חשדה. 

שוטרים שהגיעו למקום החלו בבדיקת נסיבות האירוע ובסריקות שנערכו אותר החשוד בן ה-56, לאחר ששב אל ביתו. הוא נעצר לחקירה בה מסר את גרסתו לפיה בינו לבין אשתו והילדה פרץ סכסוך והוא עצמו שפך אקונומיקה על הצלחת, על מנת למנוע מהילדה לאכול את האוכל ולהענישה. מעצרו של האב הוארך בבית המשפט במספר ימים. החקירה נמשכת.

בשנה שעברה נעצר גבר מגרמניה שעל פי החשד הרעיל למוות 21 מחבריו לעבודה. על פי חדשות Deutsche Welle, המרעיל, בן 57, שעבד בחברה לייצור מתכות, נעצר לאחר שעמית לעבודה הבחין באבקה לבנה חשודה באוכל שלו. הוא לא חשב פעמיים ודיווח על זה לבוס שלו, וזה החליט לבדוק את צילומי מצלמות האבטחה מאותו יום. לחרדתו הרבה, הוא ראה בהם את החשוד מפזר חומר לא מזוהה בתוך ארוחת הצהריים של הקולגה.

מבדיקות מעבדה שנערכו נמצא שהחומר הזה הוא עופרת אצטט, שהיא ידועה כרעילה במיוחד, מה שגרם לרשויות להתייחס למקרה כניסיון רצח. בחיפוש בביתו של המרעיל לכאורה, מצאו השוטרים חומרים איתם מייצרים רעל כולל כספית, עופרת וקדמיום. על פי המשטרה הוא "ניסה לייצר חומרים רעילים זמן רב, כולל תרכובות של מתכות כבדות", באמצעות החומרים שנמצאו בביתו. בשל כך, במשטרה החליטו לבדוק אם הוא גם אחראי למותם של קרוב ל-20 עובדים מאז שנת 2000. החוקרים מצאו שרוב העובדים בחברה מתו מסרטן או התקף לב, מה שיכול להיות תוצאה של הרעלת מתכת חריפה.