משטרת ישראל, באמצעות נציגיה באינטרפול, בדרום אמריקה ובאירופה הביאה היום (רביעי) למעצר בישראל את האסיר הנמלט ארז אקרישבסקי. אקרישבסקי ברח מישראל לפני כ-18 שנים , בעת שהיה בחופשה מהכלא, זאת לאחר שהורשע בניסיון רצח כפול של אב ובנו באזור שוק הכרמל בתל אביב, בשנת 1998 על רקע סכסוך כספי ובעבירות נלוות של זיוף. הוא נידון ל-21 שנות מאסר במצטבר, ובעקבות ערעור עונשו קוצר בשלוש שנים. לאחר שלוש שנים בכלא, הוא יצא לחופשה במהלכה נמלט מהארץ והוכרז "אסיר נמלט".
בשנת 2004 לאחר מאמצים ושיתופי פעולה מודיעינים ומבצעיים בין משטרת ישראל לרשויות אכיפה בחו"ל, נתפס בארגנטינה בחברת דמויות עברייניות נוספות, והיה נתון לתהליך הסגרה ארוך לישראל. אקרישבסקי הוכרז בבימ"ש בארגנטינה 'בר הסגרה' אולם התהליך לא הושלם, מאחר ונמלט מארגנטינה בעת ששהה במעצר בית. אקרישבסקי נחת לפנות בוקר בישראל מלווה בשוטרי משטרת ישראל, זאת לאחר שנעצר על ידי רשויות האכיפה במקסיקו כאשר הוא נושא מסמכים מזויפים. המעצר בוצע בסיוע ובשיתוף פעולה של אגף החקירות והמודיעין במשטרה והאינטרפול, תוך מימוש יכולות תיאום ואכיפה בינלאומיים משמעותיים. 

"פעילות מורכבת ומקצועית זו נעשתה במסגרת הלחימה הנחושה של משטרת ישראל כנגד הפשיעה החמורה והמאורגנת, וכנגד פעילותם הפלילית בארץ ובעולם של עבריינים ישראלים. ההיבט הבינלאומי מהווה נדבך מרכזי בפעילות האכיפה של משטרת ישראל, לאור התעצמות הפשיעה הגלובלית והשלכותיה על מפת הפשיעה בישראל", מסרו מהמשטרה. 

עוד נמסר: "מערך נציגי משטרת ישראל בחו"ל מהווה 'חוד החנית' לקידום היעדים האסטרטגים והטאקטים של משטרת ישראל בחו"ל. איתורו ומעצרו של החשוד התאפשר לאחר מבצע מורכב ומשולב בין מספר מדינות. מיד עם נחיתתו של אקרישבסקי והשוטרים בנתב"ג, הוא הועבר לשירות בתי הסוהר להמשך ריצוי מאסרו. משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, בארץ ובכל רחבי העולם, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בשלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין".