בית המשפט המחוזי האריך היום (חמישי) את מעצרה של "המטפלת המתעללת", כרמל מעודה, עד לדיון הבא בעניינה. במהלך הדיון קראו הורי נילדים שנפגעו ע"י מעודה קריאות גנאי לעברה, ועוד לפני הדיון, צעקו לעבר עורך דינה, אפרים דמרי. לאחר מכן העימות נמשך בתוכניתה של סיון כהן ב-103FM, שאירחה את יוסי חברה, שבתו נפגעה ע"י מעודה ואת דמרי. איך הרגשתם היום בבית המשפט?
"עוד אחת מהפעמים שאנחנו מגיעים לביהמ"ש ומתהפכת לנו הבטן. זה לא פשוט לראות אותה מהארכת מעצר להארכת מעצר, יושבת שם ומתכסה עם השיער את הפרצוף ומשחקת אותה פסיכית. זה לא עובד עלינו".הפרקליטים שלה טוענים פתאום לאי כשירות.
"עורך הדין שלה שטוען את זה שהיא צריכה ללכת להסתכלות לא עבר על התיק. ביהמש דחה את הבקשה שלו".היא הסתכלה לכם בעיניים? כשהייתם רק אתם והיא.
"היא מסיטה את הראש ומדי פעם מגניבה מבט מלא ברוע. אתה רואה אותה ושומע את העו"ד שלה שברוב חוצפתו מציג בבית משפט שאנחנו ההורים ידענו שהילדים שלנו חווה התעללות. מישהו יכול להעלות על דעתו ש-18 משפחות ידעו שילדיהן חווים התעללות?"זה קו ההגנה שלה? שעכשיו ההורים אשמים בהתעללות של ילדיהם?
"זה מה שיצא לעורך הדין דמרי מהפה".א. הוא מודה שכרמל מעודה התעללה בילדים. ב. הוא אומר 'אבל ההורים ידעו'. שלחו את הילדים לגן כדי שהגננת תתעלל בהם?
"במילים האלה הוא הציג את זה בבית משפט. וזה שקר מוחלט. זה מבייש שאנחנו בתור הורים צריכים להתייחס לזה. שלחנו את הילדים שלנו לבית הזוועות הזה וידענו שאנחנו שולחים אותם לתוך תופת? זה פשוט לא נשמע הגיוני שעו"ד מדבר ככה בבית משפט".להאשים את ההורים שהם ידעו שהילדים שלהם עוברים התעללות ע"י כרמל מעודה זה לחצות קווים אדומים.
"הוא אמר את זה לא רק בבית משפט אלא גם בכתבות. זה כנראה הקו שהוא הולך עליו. זה לא יעזור להם. ולא לסייעות. כל מי שפגע בילדים שלנו ישלם את המחיר הכי חמור שהיה פה במדינת ישראל ואנחנו נדאג לזה שזה יקרה".מה קורה איתכם עכשיו? ביתה הוצת, אין סיכוי שזה קשור להורים?
"זה לא רלוונטי אלינו ולא קשור אלינו בשום צורה. אנחנו מתמקדים בילדים שלנו, בצד הטיפולי". 

עו"ד דמרי, קו ההגנה שלכם הוא שההורים ידעו שכרמל מעודה מתעללת בילדיהם?
דמרי: "ממש לא נכון. יש פרוטוקול של בית משפט, אין סיכוי שנאמר דבר כזה, לפחות לא אני אמרתי דבר כזה. לא היה ולא נברא. הפרוטוקול מופיע לעיני כול. תסתכלו ותראו מה נאמר".


חברה: "אנחנו משקרים?"אז יוסי ממציא?
עו"ד דמרי: "להיפך, דווקא התחשבנו בהורים והסברנו".


חברה: "הם התחשבו בהורים בזה שהוא אומר שכרמל הייתה מטפלת מסורה לילדים שלנו".


עו"ד דמרי: "לא, לא".חברה: "זאת בושה וחרפה. אנחנו היינו באותו בית משפט, באותו אולם. זה מבחינתי להלל את הפושע, אין לי הגדרה אחרת".


דמרי: "אף אחד לא מהלל שום דבר. המקרה של מעודה מצריך חוות דעת של מומחים מתחום הנפש".


יוסי: "ובית המשפט פסל את זה".דמרי, אתם אומרים שמעודה לא שפויה. הסרטונים מספיק ברורים שהייתה התעללות אבל אתם אומרים שהיא לא שפויה.


"אנחנו ביקשנו מביהמ"ש לבחון ולהפנות אותה לבריאות הנפש".בדיונים הראשונים טענתם שהיא אישה נורמטיבית.
דמרי: "אני לא הייתי בדיונים הראשונים".


חברה: "מרגע שהוא הגיע, פתאום זה השתנה".החלפתם קו הגנה. פתאום היא נהייתה פסיכית.
דמרי: "אנחנו מבקשים מבית המשפט את כל האפשרויות החוקיות העומדות לרשותה בתור נאשמת".


חברה: "הציבור לא טיפש".יכול להיות שהעו"ד השני טען מה שיוסי טען, שהייתה התעללות וההורים ידעו?


דמרי: "אין לי מושג. עו"ד בן מלכה הוא לא סנגור של מעודה אבל תשאלו אותו".


חברה: "אני הצגתי את הנתונים כפי שהם. חוץ מלהצביע עלינו ולהגיד שאנחנו אשמים, הוא אמר הכול. היו בגן 19 ילדים, ב-18 היא פגעה. הילדה ה-19 היא האחיינית שלה שבה היא לא פגעה. מה זה אומר? שהיא ידעה להבחין בין טוב לרע".דמרי, מה מצבה נכון לעכשיו?
דמרי: "אנחנו לא מתנהלים בתקשורת. לא היה ולא נברא, לבנו עם ההורים. לא אמרתי שההורים ידעו מהמעשים. אני מעדיף שלא להתעמת עם ההורים.


חברה: "אמרת שהיא הייתה מטפלת מסורה לילדים, חזה מה שאמרת בביהמ"ש, חשוב שהציבור יידע".


דמרי: אכן, עד שהמקרים קרו היא הייתה מטפלת מסורה. יש לה מכתבי המלצות מההורים".
חברה:
"זאת בושה".


דמרי: "עד המקרים שקרו היא הייתה מטפלת מסורה, המעון כבר פתוח חמש שנים".ומה קרה פתאום, השטן נכנס בה?
דמרי: "את זה נשאיר למומחים מטעמנו או מטעם שירות בתי הסוהר". 


חברה: "או למומחים שיוציאו אותה על רקע נפשי". דמרי, אתה מכיר את הסיפור של המתעללת מירושלים? היו נגדה תלונות משנת 2013. אני דיברתי עם אחת האימהות שחשפה את זה. אם היא לא מתעקשת שיעצרו את המטפלת הזאת – לא עוצרים אותה. ובהקשר אליך, הטריף את האמא ההיא שהיו לה המלצות. המלצות הן לא כתב הגנה.


"אני לא אומר שהמלצות הן כתב הגנה אני רק טענתי בבית המשפט שעד האירועים הקשים לצפייה לא הייתה תלונה עליה. זה נתון עובדתי".יכול להיות שהם לא נחשפו. ראינו שמורחים את ההורים ואם לא המצלמות מי היה יודע מה קורה בגן הזה?


"אני לא רוצה להיכנס לחומר הראיות. מבחינת עובדות לא היו תלונות".מה היא אומרת לך? היא מביעה חרטה?
חברה: "היא מביאה חרטה על הוריה שנפגעו, לא עלינו".


דמרי: "אני מעדיף להשאיר את זה לבית המשפט וגורמים מקצועיים שיבדקו את מצבה".דמרי, אתה אומר 'אני מטפל בלקוחה לא שפויה'?


דמרי: "בית המשפט יחליט. תודה רבה".


יוסי: "בושה. איך אפשר לייצג מפלצות כאלה, זה משבש אותי. בושה וחרפה".