הותר לפרסום: חוקרי ההונאה של משטרת ישראל במחוז הדרומי חשפו את שיטת שכפול כרטיסי האשראי באמצעותה על פי החשד שני צעירים תושבי אשדוד גנבו כ- 250,000 ש״ח מכספומטים ברחבי הארץ. היום (שלישי) יוגש נגדם כתב אישום.
בתום חקירה סמויה, שהחלה במרץ השנה, עצרו חוקרי ההונאה בתחילת החודש שני בחורים, תושבי אשדוד, בחשד ששכפלו כרטיסי אשראי, בעת משיכת הכסף על ידי בעל הכרטיס ומשכו כ -250,000 שקלים בסך הכל. תחילתה של החקירה עם קבלת תלונה ביחידת ההונאה אודות חשד למשיכת כספים מכספומט שלא על ידי בעל הכרטיס. פעולות חקירה העלו כי מדובר ככל הנראה בדפוס החוזר על עצמו וליחידה הועברו תיקי חקירה מכל הארץ.
מהחקירה עלה כי בכספומטים הותקן צ׳יפ שהעתיק את נתוני הכרטיס ומצלמה הותקנה באזור נסתר של לוח המקשים ולאחר מספר שעות החשודים היו מגיעים, פורקים את הנתונים, צורבים אותם על גבי כרטיסים ריקים ומושכים באמצעותם כספים.

בראשון ליולי נעצרו שני חשודים, בחורים בשנות העשרים לחייהם, ובמהלך חיפוש בביתו של אחד מהם נחשפה מעבדה לזיוף כרטיסי חיוב, עשרות כרטיסי אשראי מזויפים, מוכנים לשימוש ועשרות אלפי שקלים במזומן. מעצרם של השניים הוארך מעת לעת והיום צפויה חטיבת התביעות דרום של משטרת ישראל  להגיש כנגד השניים כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.