בית משפט השלום בכפר סבא הרשיע היום (רביעי) את רונן ביטי, אביה של הזמרת עדי ביטי, בעבירות של מעשה מגונה בקטינה שלא מלאו לה 14 (ריבוי עבירות), מעשה מגונה בפני קטינה מתחת לגיל 16 (ריבוי עבירות) והטרדה מינית בקטינה שטרם מלאו לה 15. השופט קבע כי ביטי ביצע את העבירות ב-7 מתלוננות שהיו בנות 15-13 בעת ביצוע המעשים.

על פי כתב האישום המתוקן, בו הודה אביה של הזמרת במסגרת הסדר טיעון ולאחר הליך גישור ממושך, בשנת 2014 הוקמה קבוצת וואטסאפ בשם "ביטי אימפריה", בה הנאשם היה אחד מהמנהלים, שבה השתתפו כ-70 קטינות שמעריצות את עדי, ואשר הייתה פעילה בתקופה הרלוונטית לכתב האישום. בהמשך, נפתחו קבוצות וואטסאפ נוספות מצומצמות יותר, עם מי מהקטינות, חלקן ביוזמת הנאשם וחלקן ביוזמת הקטינות. החל מיולי 2017 ועד לסוף ינואר 2018, נהג אביה של כוכבת הילדים לשוחח עם קטינות המעריצות את עדי, הן בקבוצת "ביטי אימפריה", הן בקבוצות הוואטסאפ הנוספות והן בצ'אט הפרטי, חלקן שיחות בעלות תוכן מיני. בחלק מהמקרים, הוא נהג לפנות לקטינות בצ'אט הפרטי ולשכנען להוריד את אפליקציית הטלגרם, תוך שהוא מסביר כי מדובר באפליקציה "בטוחה", בה ניתן לשוחח שיחות סודיות שלא ניתן להעתיקן או להעבירן, וכי ההודעות נמחקות מיד בסמוך לכתיבתן.
 

בית משפט השלום בכפר סבא. צילום: אתר הרשות השופטתבית משפט השלום בכפר סבא. צילום: אתר הרשות השופטת


בכתב האישום צוין עוד כי לאחר שהקטינות התקינו את אפליקציית הטלגרם, ביטי בן ה-46 נהג להגדיר "מחיקת הודעות אוטומטית" ולנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות. בין השאר, הוא נהג להציע לקטינות לבצע בעצמן מעשים מיניים, ביקש מחלקן שתשלחנה לו הודעה קולית בה הן גונחות, נהג לשלוח לחלקן תמונות וצילומי וידאו של גברים מבצעים בעצמם מעשים מיניים ועוד. בהמשך, פתחו חלק מהקטינות קבוצת וואטסאפ שבה חשפו בפני אשתו את מעשיו.  
 
לאחר החשיפה וטרם הגשת תלונה במשטרה, שלח ביטי הודעה קולית בקבוצת החשיפה באומרו: "ב.ב ו- ה.ה תתחילו להרגיע, למה אני לא אבקש עוד פעם אחת, אמרתי את שלי כרגע, ובוא נראה אתכן ועכשיו לא מרגיעות ועושות מה שאתן רוצות ובוא נראה מה יקרה. לא חוזר על זה עוד פעם אחת, ב.ב- אני לא חבר שלך תרגיעי, ה.ה- אני לא חבר שלך מהרחוב ותרגיעי גם את, ואני לא חוזר על זה עוד פעם אחת, תזכרו מה שאני אמרתי".