המשטרה הגישה כתב אישום הבוקר (ראשון) כנגד שי טסמה, נהג צעיר (22) תושב קריית גת, לאחר שפגע בארבעת בני משפחת טקלה עת סטה עם רכבו לעברם לפני שמונה ימים. מנציג המשטרה נמסר כי בדיקה ראשונית לרמת האלכוהול בגופו העלתה כי זאת גבוהה פי 29 מהמותר בחוק.זירת התאונה בקריית גת. קרדיט: דוברות המשטרה
בתום חקירת בוחני זירת תאונות הדרכים במשטרת ישראל במהלכה נחקר הנהג החשוד לא אחת ונאספו עדויות, הבשיל תיק החקירה לכדי כתב אישום שהוגש כאמור בבית משפט לתעבורה בב"ש באמצעות חטיבת התביעות המשטרתית. מתיק החקירה עולה כי החשוד נהג ברכבו ברשלנות וזאת לאחר שצרך אלכוהול רב טרם עלייתו למושב הנהג. במהלך נהיגתו בהגיעו לכיכר, איבד שליטה על רכבו, עלה על המדרכה ושם פגע בארבעת בני משפחה וגרם להם חבלות קשות. כתוצאה מהדריסה נפצעו אבי המשפחה ושתי הבנות באורח קשה, ואם המשפחה נפצעה באורח בינוני. 
 
"מדובר במקרה חמור בו נהג רכב עושה לעצמו דין ונוהג על אף שצרך כמות בלתי מוגבלת של משקאות אלכוהוליים, נוהג בקלות דעת, מאבד שליטה על רכבו אז פוגע בבני משפחה שיצאו לטייל להנאתם. מקרה שכזה יכול להסתיים במותם של אזרחים תמימים", ציינו במשטרה. 
 
כזכור, בתאריך 3.8 התקבל דיווח אודות תאונת דרכים שארעה בכיכר הרחובות מלכי ישראל ושד' צה"ל בעיר קריית גת, במהלכה נפגעו ארבעת בני משפחת טקלה עת עמדו על המדרכה סמוך למעבר החצייה. כוחות משטרה ורפואה שחשו למקום החלו בטיפול בזירת התאונה תוך הגשת סיוע רפואי, סגירת זירת התאונה ופעולות בירור וחקירה ראשוניים של האירוע במסגרתן בוצעה לנהג בדיקה ראשונית להימצאות אלכוהול בגופו שהניבה תוצאה של 1,450 מיקרוגרם - פי 29 מהמותר בחוק לנהג צעיר.

בהמשך לכך, הנהג שהועבר לחקירה בתחנת המשטרה סירב לבצע בדיקת אלכוהול במכשיר ה"ינשוף". מחקירת נסיבות התאונה עלה כי הנהג הצעיר בילה במשך שעות ארוכות בפאב בעיר שם צרך מספר בקבוקי משקה אלכוהולי וזאת עד שעת בוקר סמוכה לשעת התאונה. בהמשך, יצא הצעיר ממקום הבילוי ואסף לרכבו צעירה נוספת שבילתה גם כן במקום ואל השניים הצטרפה נוסעת שלישית, לדבריה מתוך דאגה לצעירה.

בשלב זה נסע הנהג והגיע אל כיכר צה"ל והחל פונה ימינה לרחוב מלכי ישראל תוך שמאבד שליטה, עולה על המדרכה (אי תנועה שבמרכז הכביש) שם פוגע בחוזקה בהולכי הרגל. במהלך ימי החקירה, בניסיון להבין את גרסתו של הנהג, בחר זה לא לשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו וכזכור מעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט בין היתר לטובת המשך פעולות החקירה המתמשכות.

בתוך כך, מבית החולים סורוקה נמסר היום כי חל שיפור במצבה של האמא והוא מוגדר קל, היא עברה למחלקת השיקום בבית החולים. האחות בת ה-7 נושמת בכוחות עצמה, מדברת ומתקשרת, היא עברה להמשך טיפול במחלקה לכירורגית ילדים. האחות הצעירה בת ה- 5 נושמת בכוחות עצמה, עדיין מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ ילדים ומתוכננת לטיפולים ארוכי טווח בעקבות הפציעות. מצבו של האב מוסיף להיות קשה מאוד, הוא מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ במחלקה לנוירוכירורגיה.