פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה היום (רביעי) לבית משפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד ויקטור קטן, בן 74 מלוד, בגין רצח של אופיר חסדאי ז"ל. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עינת בניטה, במועד הרלוונטי לכתב האישום החזיק הנאשם ברישיון אקדח ומחסנית מלאה בכדורים. לפני כשבועיים וחצי בסביבות השעה שתיים בצהרים, הגיעו הנאשם ואשתו לקניון עזריאלי ברמלה ברכב שברולט והשניים החלו לחפש חנייה בחניון.

באותה עת, הגיעו לקניון המנוח, אשתו ושתי בנותיהם הקטינות והחלו לחפש חנייה בחניון כשאופיר נוהג. בסמוך לשעה שתיים ועשרה, יצאה אשתו של הנאשם מהשברולט והחלה לחפש רגלית חנייה כשהנאשם נוהג ומחפש חנייה בעצמו. בשלב מסוים איתרה אשתו של הנאשם מקום חנייה בשורה 12. בסמוך לכך, הבחינו אף המנוח ואשתו בחנייה הפנויה בשורה 12 והתקרבו אליה. הנאשם הספיק להגיע לחניה זו, וחנה את רכב השברולט עם החזית לקיר, בשורה 12, כאשר הרכב חורג מהקווים המסומנים על הכביש.

דיקלה חסדאי בהלוויית בעלה, אופיר חסדאי ז"ל. קרדיט: אבשלום ששוני

בשלב זה, עצר המנוח את רכבו, יצא ממנה, התקרב אל אשתו של הנאשם שעמדה מאחורי השברולט, וצעק לעברה: "למה אתם חונים בשתי חניות?!". בין השניים התפתח דין ודברים, במסגרתו הכתה אשתו של הנאשם את המנוח באמצעות התיק שלה ובתגובה המנוח צעק: "מה את מרימה עליי ידיים?!" והדף אותה בשתי ידיו. אשתו של הנאשם נפלה ארצ והמנוח התרחק מהמקום.

הנאשם הבחין, בעודו בשברולט, בהתרחשות בין המנוח לאשתו. יצא מהשברולט, כשהוא נוטל עמו תיק בו נשא את האקדח. הנאשם הניח את התיק על תא המטען של השברולט. לאחר שאשת הנאשם נפלה, הנאשם התקרב למנוח, נעמד ביניהם וצעק לעבר המנוח: "למה אתה מרביץ לאשתי?!", פנה לעבר השברולט, ניגש לתיק שלו, פתח את רוכסן התיק, הוציא את הנרתיק מהתיק ושלף את האקדח מהנרתיק. הנאשם התקרב לעבר המנוח, שעמד ליד רכבו. בלא כל אזהרה או לומר דבר כלשהו, כיוון הנאשם את האקדח אל עבר המנוח וירה בו מטווח קצר, ופגע בו בחלק העליון של ירכו הימנית.

המנוח שנותר עומד על רגליו זעק אל עבר הנאשם: "מה אתה יורה בי?!", כשאף אשתו של הנאשם צעקה לעבר הנאשם לחדול. הנאשם לא שעה לקריאות אלו, כיוון את האקדח לפלג גופו העליון של המנוח וירה לעברו ירייה נוספת, אשר פגעה בחזהו של המנוח, בריאותיו ופילחה את ליבו. כתוצאה מהירי, התמוטט המנוח, נפל ארצה ואיבד את הכרתו. בחלוף דקות ספורות הגיעו כוחות משטרה ומד"א למקום, ביצעו במנוח פעולות החייאה, והובילו אותו כשהוא מחוסר הכרה לבית החולים "אסף הרופא". כעבור כ-45 דקות נקבע מותו.

המשנה לפרקליטת מחוז מרכז (פלילי), עו"ד אורלי בן ארי גינזברג אמרה כי "הגשנו כתב אישום בגין עבירת רצח בכוונה. על פי עובדות כתב האישום הנאשם, בשל ויכוח של מה בכך, שלף אקדח וירה שתי יריות בקורבנו לנגד עיני בני משפחתו. זהו כתב אישום ראשון שמוגש בעקבות התיקון לחוק העונשין שיצר מדרג ענישה ואחריות בגין עבירות ההמתה. התיקון יוצר אפשרות להגיש כתב אישום נגד מי שבכוונה ספונטנית גרם למותו של אדם בגין רצח".עו"ד דניאל כפיר, פרקליטו של קטן, אמר לאחר מכן כי "ביהמ"ש קיבל את עמדתנו והורה לשלוח את הנאשם לבדיקה על מנת לבחון את מצבו הנפשי בעת התרחשות האירוע. אם טענותינו יאומתו, אזי תשתנה ההתייחסות לגביו במסגרת ההליך הפלילי". לטענת עו"ד כפיר, קטן לא הבין את ההרחשות ומשמעות המעשה שביצע ופעל, לדבריו, במטרה למנוע פגיעה ברעייתו ובו שחשו מסוכנות מצדו של קורבן, זאת לאחר שתקף את אשתו והטיח אותה אל הקרקע. "מצבו הנפשי והרפואי של קטן אין שהובילו אותו לפעול כפי שפעל".