במשטרה הוגשו בשבוע האחרון שתי תלונות נגד גננת, בגין חשד להתעללות והתעמרות במספר ילדים בגן הנמצא ברחוב ריינס בת"א. בעקבות התלונות שהוגשו, נפתחה היום (שלישי) חקירה במשטרת ישראל. התלונות הוגשו במרחב שפלה על התעללות בשני קטינים. בידי המשטרה יש סרטונים שמצביעים על התנהגות אגרסיבית מצד הגננת, שכוללת התבטאויות קשות נגדם. הגננת שוהה בחו"ל, וכשתחזור לארץ היא תיחקר. במשטרה בוחנים את הסרטונים, ונבדק חשד האם ילדים נוספים בגן חוו את ההתנהגות המיוחסת לה.

בתוך כך, פרקליטות מחוז חיפה הודיעה אתמול לשתי מטפלות בגן ילדים בחיפה, כי בכוונתה להגיש כנגדן כתב אישום בכפוף לשימוע, זאת בחשד לעבירות של תקיפה והתעללות בקטין על ידי אחראי. מדובר על מספר מקרים של מעשי אלימות שננקטו על ידן, לכאורה, כלפי מספר קטינים, בני פחות משנה, ושעליהן הן היו אחראיות במסגרת עבודתן בגן.

התיק המדובר הועבר ממשטרת ישראל לפרקליטות המחוז בחודש מאי 2019, ולאחר בחינת חומר הראיות, הוחלט כאמור על העמדתן של שתי המטפלות לדין, בכפוף לשימוע. הודעה בדבר ההחלטה נמסרה אתמול על ידי הפרקליטות לשתי החשודות ולבני משפחות הפעוטות.

המטפלות נעצרו בחודש אפריל לאחר שבמשטרה התקבלה תלונה מתושב העיר, שהודיע כי בעת שלקח אתמול את בתו בת החצי שנה מהמעון, הוא הבחין כי פניה חבולות. בתוך כך, עלה חשד כי מדובר בתקיפה והתעללות בתוך הגן.