בבית המשפט הצבאי ביהודה הוגש היום (חמישי) כתבי אישום נגד קאסם אלעצאפרה, נציר אלעצאפרה, אחמד אלעצאפרה, יוסף זהור ומחמוד עטאונה, חמשת חברי החוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז ב-8 באוגוסט 2019, בו נפל רב-טוראי דביר יהודה שורק ז״ל. כתבי האישום מייחסים לנאשמים עבירות של גרימת מוות בכוונה, המקבילה באזור יהודה ושומרון לעבירת הרצח, ועבירות חמורות נוספות. 


מכתבי האישום עולה כי הנאשמים הקימו חוליית טרור תחת ארגון חמאס כדי לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות. במסגרת פעילותם, ערכו חברי החוליה אימונים ותצפיות והצטיידו בסכינים. 

הרכב שחשוד שהיה בשימוש החוליה שרצחה את דביר שורק ז"ל. צילום: דובר צה"להרכב שחשוד שהיה בשימוש החוליה שרצחה את דביר שורק ז"ל. צילום: דובר צה"ל

 

על פי האישומים, ביום הפיגוע נסעו שניים חברי החוליה (קאסם אל-עצאפרה ונציר אל-עצאפרה) ברכבם סמוך ליישוב מגדל עוז. כשהבחינו ברב"ט דביר יהודה שורק ז"ל, יצא נציר מהרכב, דקר את דביר ז"ל מספר פעמים בפלג גופו העליון, ולאחר מכן השניים נמלטו מהמקום.

בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד אשתו של קאסם אל-עצאפרה, אינאס אל-עצאפרה, בגין עבירות של אי מניעת עבירה, מתן מקלט ועבירות נוספות. מעצרה ומעצרם של יתר חברי החוליה הוארך לבקשת התביעה הצבאית עד לתום ההליכים.

דביר שורק. צילום: באדיבות המשפחהדביר שורק. צילום: באדיבות המשפחה


לפני כשבועיים חתם מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, על צווי החרמה והריסה לבתים בהם התגוררו המחבלים. מדובר צה"ל נמסר כי "צווי ההריסה נחתמו לאחר שנדחו השגות שהגישו משפחות המחבלים נגד ההריסה". כזכור, פיגוע הדקירה התרחש בתחילת חודש אוגוסט, כאשר בסביבות השעה 23:30 דווח על היעדרותו של שורק. גופתו נמצאה כארבע שעות מאוחר יותר, והתברר כי הרצח עצמו התבצע בסביבות השעה 20:30, במרחק של כ־100 מטרים משער הכניסה הראשון בכניסה הצפונית של מגדל עוז, ומאות מטרים ספורים מהישיבה שחזר אליה.