עורך הדין ירום הלוי, סנגורו של רומן זדורוב, מי שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה בקצרין ב־2006 ומרצה מאסר עולם, הגיש היום (רביעי) בקשה למשפט חוזר. זאת, לדבריו, בעקבות ראיות חדשות בתיק. בראיון לכאן ב' הבוקר הדגיש עו"ד הלוי כי "יש ראיות חדשות למכביר, עם סימן קריאה. הן מחולקות לשניים. חצי מראות שרומן אינו יכול להיות הרוצח. אני מביא דברים שלא היו בבית המשפט. החצי השני זה א"ק - היא הרוצחת ויש לי הוכחות לכך. הבאתי בבקשה תקדים של בית המשפט העליון, על אדם שיושב מאסר עולם על רבע מהראיות שיש ממה שיש לי על א"ק".

עוד הוסיף עו"ד הלוי "הדריכו את רומן לדברים לא נכונים. אולי זה המזל של רומן, כי יש ראיה חדשה מדעית שכל אחד יבין. החוקרים הדריכו אותו לשחזור מוטעה ומופרך, והוא המסכן והלא כל כך חכם, לא ידע שזה יוביל אותו למאסר עולם. 
עורכי הדין דניאל חקלאי ותומר שוורץ שמייצגים את א"ק מסרו בתגובה: "אנחנו מכבדים את זכותו של רומן זדורוב להגיש בקשה למשפט חוזר. עם זאת, אנו שבים ומדגישים כי מעולם לא התגלו ראיות שמלמדות על קשר בין א"ק לבין הרצח הנורא של תאיר ז"ל. א"ק היא אמנית מתמודדת נפש שנפלה קורבן לעלילת שווא מפי מי שהיה בן זוגה  והתקשה לקבל את עובדת פרידתה ממנו. עלילת השווא נמסרה מפיו שש שנים לאחר הרצח ומיד לאחר שא"ק נפרדה ממנו. א"ק פנתה לאורך 7 השנים האחרונות שוב ושוב למשטרת ישראל ופרקליטות המדינה כדי שימצו את החקירה בעניינה עד תום. היא מסרה מרצונה שוב ושוב דגימות דנ"א וכן טביעות אצבע מפני שהיא חפה מכל פשע. כל מבוקשה הוא להמשיך בשקט בחייה. זוהי זכותה המלאה. כאמור, אין שום קשר בינה לבין הרצח המחריד".


אשתו של זדורוב, אולגה, אמרה כי בבקשה שתוגש ישנן ראיות חדשות שטרם הוצגו. בראיון לגל"צ ציינה זדורוב כי "הבקשה חזקה ומלאה בראיות חדשות וחוות דעת. בדקו את התיק יותר לעומק, דיברו עם המומחים והסיקו את המסקנות הנכונות. אני בטוחה שזה עוד לא הכל, אבל מה שהצלחנו לאתר ולהוכיח נמצא בבקשה".

את מרגישה שהציבור אתכם?
"כן מרגישה תמיכה ענקית של הציבור. זה מה שנותן לנו כוח וביטחון ומרגישים שהציבור עוקב אחרי הפרשה, ההתקדמות שלה. רוב הציבור מאמים בחופותו של רומן". 
 
כזכור, לפני כשנה זימן המכון לרפואה משפטית ישיבה דחופה עם פרקליטות המדינה וסנגורו של זדורוב, שבה הודיע הלוי כי נמצאה בזירה שערה השייכת לא"ח, בן זוגה לשעבר של א"ק, או לאחת מבנות משפחתו. פרקליטיו של זדורוב הסבירו כי היא מתאימה לפרופיל המשפחתי של א"ח, בן זוגה לשעבר של מי שנטען לגביה כי סיפרה למספר בני אדם כי היא ביצעה את הרצח.
 
רצח תאיר ראדה התרחש ב־6 בדצמבר 2006, בתא שירותים בבית הספר התיכון "נופי גולן" שבקצרין. בתחילה, הכחיש זדורוב כל קשר לרצח. עם זאת, סתירות פנימיות בעדותו חיזקו את חשד החוקרים כנגדו. לאחר שמונה ימי חקירה הודה ביוזמתו ברצח בפני מדובב שהוכנס לתאו. 

למרות זאת, במהלך הודאתו למדובב לא מסר זדורוב פרטים שהתבררו כמוכמנים - מלבד זה שהמנוחה נעלה נעלי ספורט (אך טעה בצבעי הנעל). כמו כן, ציין שהמנוחה לא נאנסה, פרט שהתקבל כמוכמן, על אף שעובדה זו הייתה ידועה למשטרה ולציבור מיומה הראשון של החקירה. ב־14 בספטמבר 2010 הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת ברצח את זדורוב, שעבד כרצף בבית הספר שבו למדה הנרצחת, ודן אותו למאסר עולם. זדורוב ערער על הרשעתו, והורשע שוב על ידי בית המשפט העליון. על החלטה זאת הגיש זדורוב בקשה לדיון נוסף, אך בקשתו נדחתה.