הפרשן המשפטי של חדשות 12, גיא פלג, התראיין הבוקר (שישי) לניסים משעל ב-103FM ונשאל מה עושה המתקפה על הפרקליטים ובמיוחד על אלה שעוסקים בתיקי נתניהו: "אני לא יכול להגיד לך באופן אמיתי מה היא עושה, אני יכול לתת לך פרספקטיבה שאני הייתי כבר בסרט הזה, במובן הזה אראל סג"ל אולי צודק. זו לא ההתקפה הראשונה על הפרקליטות וזו לא הפעם הראשונה שיש דברים מאוד חמורים שנאמרים על הפרקליטות".

פלג הוסיף ואמר כי "אני סיקרתי הרבה מאוד פרשות ואני זוכר את חקירותיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, דברים קשים ביותר שאמרו החברים הקרובים שלו. התקפות קשות ביותר. אני זוכר את המשפט של הנשיא לשעבר משה קצב. במובן הזה מערכת המשפט לא צריכה הגנה אמיתית, משום שהיא עברה סערות כאלה ואחרות. אני זוכר את הדברים שאמר אביגדור ליברמן בשעתו, כשנחקר".

עיקר האש של השר כוונה לליאת בן ארי, הפרקליטה הבכירה שמובילה את תיקי נתניהו. זה יכול להשפיע עליה? יכול למתן?
"אני לא חושב שמרכז הכובד של הדברים שלו כוון לליאת בן ארי. אני חושב שהשר אוחנה ממש עשה מניפולציה משום שהוא השתמש בביטוי 'הפרקליטות שבתוך הפרקליטות', כאילו שהפרקליטות כולה היא בסדר ומתי מעט הם בעייתיים. אבל אחר כך כשהתקדם לתוך דבריו, והכותרת של הדברים שלו זה שמנסים לגרור את השדה המשפטי לשדה הפוליטי. למי הוא כיוון? ליועץ המשפטי לממשלה. כאילו שקבלת ההחלטות בתיקי נתניהו באה בניסיון לשבש את הבחירות, את כיבוד רצונו של הבוחר. אז הביקורת היא לא על ליאת בן ארי אלא בראש ובראשונה ליועץ המשפטי לממשלה. אגב כשרומזים שתופרים כאן תיקים ושמנסים לחסל פוליטית את ראש הממשלה או אחרים, הכוונה היא למי שבסוף יצטרך לקבל את ההחלטה". 

 
אתה חושב שתופרים תיקים?
"אני יודע שצריכים להצטדק ולהתנצל כי כשאתה אומר את הדברים האלה מיד אתה הופך לחשוד או נאשם בכך שאתה מדברר את הפרקליטות. אני חושב שהיועץ המשפטי לממשלה הוא אדם הגון שעומד בלחצים קשים ביותר. אפשר לומר עליו שהוא קפדן, זהיר, אולי זהיר מדי".

אני שומע דיווחים שהנטייה היא להאשים את נתניהו גם בשוחד. גם אתה שומע את הקולות האלה?
"מכיוון שאני יודע שבסוף זאת החלטה אישית של היועץ המשפטי לממשלה ואני יודע שהוא לא שיתף ולא משתף אף אחד, גם לא איש מיועציו הקרובים, בכיוון שאליו הספינה הזאת נוסעת, ולכן אני לא אהמר ולא אתנבא מן הטעם הפשוט שאין לי כלים. אם אתה שואל אותי, האם כרגע יש כוונה לעמוד בלוחות הזמנים המוכרים לנו, כלומר לקבל את ההחלטה בתוך מספר שבועות, התשובה היא כן.

"אם אתה שואל אותי, האם נראה שיש איזשהו סיכוי שהיועץ המשפטי יודיע 'שמענו וקיבלנו את טענותיו של ראש הממשלה במלואן בשימוע', התשובה היא חד משמעית לא. אין לי ספק שבתוך כמה שבועות היועץ המשפטי לממשלה יודיע על כתב או כתבי אישום כנגד ראש הממשלה. השאלה כמו שאמרת היא האם תיק 2000 יישאר כנגד ראש הממשלה, לא כנגד נוני מוזס, והאם הוא יאשים ב-4000 בשוחד, כן או לא. בכל מקרה כתב אישום חמור".

אתה אומר שבכל מקרה יהיו כתבי אישום חמורים.
"זה אני יודע בוודאות".

גם אמרת שמה שאתה מבין זה שמה שהציגו עורכי הדין בשימוע לא עבר את היועץ או מה?
"לא, לא שלא עבר, להיפך. השאלה הגדולה לגבי תיק 4000, אם היועץ עדיין סבור שהשחיתות שנחשפה פה מגיעה לכדי עבירת השוחד או שהוא ילך על אישום מתון יותר, חמור דיו, של מרמה והפרת אמונים". 
 
עו"ד רם כספי בכניסה לשימוע. צילום: מרק ישראל סלםעו"ד רם כספי בכניסה לשימוע. צילום: מרק ישראל סלם

 
אז מה אתה אומר?
"לא יודע, אני באמת לא יודע. אני גם אגיד לך יותר מזה, אני לא בטוח שהיועץ יודע. הכול זה ספקולציות. אני לא מאמין לאף עיתונאי שאומר שיש לו מידע על הכיוון שאליו נוסע התיק, משום שאני יודע שאיש מהסביבה המאוד קרובה של היועץ לא שמע ממנו לאן התיק הזה נוסע".

מה שאתה אומר לי זה שבתוך כמה שבועות תתקבל החלטה, ולדעתך יהיו בכל מקרה כתבי אישום חמורים.
"כן. נדמה לי שהדברים נאמרו, לפחות מפי, כמה וכמה פעמים, ונדמה שאף אחד שעוסק בתיקי נתניהו לא היה סומך ידו על הפרשנות הזאת. נדמה לי שהשאלה לא האם יוגש כתב אישום אלא באיזה סעיף הוא יוגש".