שלושה חשודים עוכבו הבוקר (שלישי) בחשד לאונס הילדה בת ה-7 בבנימין. שניים מהחשודים הם פועלים פלסטינים שעוכבו לפני כחודשיים לחקירה. חשוד נוסף הוא הוא נהג הסעות ישראלי של פועלים פלסטינים. הוא נדרש, על ידי חוקרי היחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז ש"י במשטרה, למסור מספר פרטים ששעלו במהלך החקירה האחרונה בפרשה, וזו הפעם הראשונה בה הוא נעצר. גורמים במשטרה ציינו כי "לא צריך למהר ולצאת בהצהרות בנושא. לא מדובר בהתפתחות דרמטית, אלא בהשלמות חקירה". 

כאמור מחמוד קטוסה, שנעצר והואשם בביצוע האונס, עדיין מוגדר כ"חשוד באונס", זאת מעצם העובדה שתיק החקירה עדיין מתנהל. הוא קרא למשטרה בראיון ששודר אמש בחדשות 13 - לסגור לאלתר את התיק נגדו. "הם צריכים שאני אשאר ככה? זה יותר קל להם? אבל לי קשה", סיפר. קטוסה אמר בראיון כי על אף שהמשטרה מיצתה כל כיוון חקירה גלוי והגיעה למבוי סתום, הסטטוס שלו נותר בעינו.
 
"אנשים יודעים שאני חף מפשע, הם מאמינים לי, אבל אין לי דף מהמשטרה שמאשר זאת. הכאב נשאר בלב". מנגד, המשטרה מסרה כי למרות שלא ניתן להצביע בוודאות על האנס, היא עדיין פועלת במישור המודיעיני. עוד נמסר מהמשטרה כי הילדה חוותה אירוע מיני, אך לא חמור כפי שצוין בכתב האישום.
 
כזכור, ב־25 ביוני הפרקליטות הצבאית והמשטרה הודיעו במפתיע על ביטול כתב האישום שהוגש נגד קטוסה, שהוחזק במעצר 55 ימים ונאשם בביצוע האונס אולם בשלב מסוים קרס התיק נגדו והוא שוחרר לביתו. 

לאחר מכן, עברה החקירה מתחנת המשטרה המקומית לטיפולה של היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז ש"י, שהעניקה לתיק זה כוחות מתוגברים במטרה להתחקות אחר חשודים. כבר בשלביה הראשונים של החקירה בימ"ר ש"י, נגבתה עדות נוספת מהילדה ונאספו דגימות דנ"א מבגדיה. כעת מקווים בסביבתה של הילדה כי מעצר שני החשודים אתמול יצליח לגרום לפריצת דרך מיוחלת בתיק.