המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד לוחמת מג"ב לשעבר ששירתה באזור עוטף ירושלים, בגין תקיפה סתם מעשה פזיזות ורשלנות בנשק. בנוסף הואשמה הלוחמת יחד עם שני לוחמים נוספים בעבירה של שיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עוה"ד שקד דהן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, ביום ה-25 למאי 2018 במהלך משמרת בוקר, עוכב פלסטיני בשער גורן לצורך בדיקתו על ידי הכוח המשטרתי. משנשלל כל חשד נגדו, הודיע לו הכוח המשטרתי כי הוא רשאי לעזוב את שער גורן. כשהחל להתרחק, ביצעה הלוחמת ירי כדור ספוג אל עבר פלג גופו התחתון שלא כדין ובניגוד לנהלי משטרת ישראל. כתוצאה מביצוע הירי, נפגע הפלסטיני בפלג גופו התחתון ונפל ארצה. בסיום האירוע, ביקשה הלוחמת מהלוחמים אשר נכחו במקום כי לא יספרו לאיש על אודות האירוע.

בעקבות האמור לעיל נפתחה במחלקה לחקירות שוטרים חקירה פלילית, במסגרתה זומנו מספר שוטרים לחקירה. בטרם הגעתה של אחת השוטרות למסירת עדות, התקשרה אליה השוטרת והורתה לה שלא תשתף איש באירוע, שכן מדובר באירוע אשר אסור היה שיתרחש. בעקבות השיחה מחקה השוטרת את הסרטון המתעד את האירוע מהטלפון הנייד שברשותה.

בנוסף, בעת חקירתה במח"ש שיקרה הלוחמת על מקום הימצאותו של הטלפון הנייד שלה, ואף ביקשה מאחד השוטרים שידאג לשבור אותו. בהמשך לבקשתה, הטיחו השוטרים את המכשיר מספר פעמים במוט ברזל שהיה במקום. כתוצאה מהתנהגותם נשבר הטלפון הנייד של הלוחמת.

עוה"ד הלה אדלמן ועוה"ד שקד דהן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה מסרו, כי "כתב האישום מבטא את הסלידה מהעבירות שביצעה הנאשמת בהיותה לוחמת משמר הגבול. הנאשמת ניצלה את תפקידה, את מעמדה ואת סמכותה לשאת נשק ורמסה את כבודו של המתלונן תוך ניצול חולשתו, אך רק לשם מעשה שעשוע. כמו כן, במעשה זה גרמה הנאשמת לפגיעה בנכס היקר ביותר של מערכת אכיפת החוק - אמון הציבור במשטרת ישראל ובלוחמים המבצעים תפקידם כדין".


ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את המקרה שהתרחש לפני כשנה וחצי. בהתאם כבר אשתקד מיד עם היוודע דבר האירוע, הודחה הלוחמת ששירתה בשירות סדיר וסיימה את שירותה בחיל לאלתר. לוחמים נוספים שהיו בפעילות הורחקו וחלקם אף הועברו מתפקידם. מדובר במקרה חריג שאינו מאפיין את פעילותם של לוחמי מג"ב להגנה על ביטחון המדינה ואזרחי ישראל".