שרה נתניהו מסרה היום (שני) עדות בדיון שמתקיים במסגרת תביעת הדיבה של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, נגד עובדים שונים במעון, שהוגשה בשנת 2015 ועודנה מתדיינת בבית המשפט. במהלך הדיון, הטיחה נתניהו טענות קשות על נפתלי והאשימה אותו כי הוא "שופך את דמה במשך חמש שנים".
נפתלי הגיב לטענות אשת ראש הממשלה ואמר כי אין לזוג נתניהו הוכחות לטענותיהם נגדו. בראיון לערוץ 12 טען נפתלי: "ההוכחות קודם כל עליהם. אני מחכה לראות את הניירות של מעון ראש הממשלה בתקופה שלי. אני לא צריך לבוא ולהוכיח שום דבר. זה אני תובע אותם. אני הלכתי למשטרה ולא תפסו אותי ביום בהיר כמו ניר חפץ, אני לא עד מדינה. מישהו בדק את הוצאות משרד ראש הממשלה? אף אחד לא בודק אותו. אפשר לעשות הכל כאילו ירדו ההוצאות במעון ראש הממשלה. הם טוענים שהוצאתי מיליוני שקלים - בבקשה, תראו לנו". נפתלי תובע בין היתר את ניר חפץ ונתבעים נוספים בטענה של שורה של פרסומים כוזבים לכאורה שעולים לכדי לשון הרע, בכל הנוגע לחלקו בהוצאת כספים הקשורים לניהול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

כאמור במהלך הדיון הטיחה נתניהו דברים קשים בנפתלי. "אני האדם הכי מושמץ היום בתקשורת הישראלית, הדם שלי הפקר כבר חמש שנים", אמרה. תגובה קטע השופט את עדותה והסביר לה את הקשר התביעה. "אני יודעת שהתביעה היא סרק, הוא תובע על ימין ועל שמאל". אמרה נתניהו ותהתה: "כיצד יש לו כסף לתביעות"?

שרה נתניהו בבית המשפט. צילום: אבשלום ששוני
נתניהו המשיכה: "אב הבית אחראי על הוצאות המעון. מני נפתלי היה אב בית חזק מאוד, שולט בבריונות. הוא היה אחראי על הזמנת המזון ועכשיו הוא עד מדינה. במשך חודשים הוא ביקש להתקבל לתפקיד. הוא היה מאבטח ולחץ עליי להיות אב בית. רק הוא עשה את העבודה מההתחלה ועד הסוף. 20 מיליון שקלים באשמתו שעלו לקופת המדינה. אני לא מעורבת בהוצאות הבית, לא היום ולא אז".
"ישנו סרטון בו נפתלי מרביץ לחצרן שעבד בחצר. בשלב מסוים הדאחקות שלו הפכו לאלימות", אמרה אשת רה"מ והוסיפה כי "עבורי זה היה קשה לצפייה. במקרה אחר הוא שטף בצינור מזכירה וצחק עליה. זה היה קשה. הוא בוטה וגס רוח. חששתי שהוא מקליט אותי".
נתניהו ציינה כי "התברר שמני פוטר מיחידת האבטחה ללא ידיעתי. הוא כתב מכתבים בהם הוא טען שיתפטר אם לא יקבל תקן. כמה ימים לאחר שהתפטר מעבודתו במעון רה"מ הוא שלח שליחים בשביל לחזור לעבוד. אני לא הסכמתי. אמרתי ברוך השם שהוא עזב. הוא קיבל מעמד ומשכורת אצלנו ואחר כך ירק לבאר ממנה שתה".