שמשת רכבו של מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, נופצה הלילה (רביעי) מחוץ לביתו בעפולה. בשיחה עם "מעריב" אמר נפתלי כי לא נגנב כלום מהרכב, בו היו כלי עבודה ומערכת יקרה. המשטרה פתחה בחקירה ואף עלתה אפשרות שמדובר במטען נפץ. לפני חודשיים החליטה המשטרה כי נפתלי כבר לא נחשב אדם מאויים, והסירה את המצלמות סביב ביתו. 

לפני שנה וחצי הוצת רכבו של נפתלי, גם כן ליד ביתו. "לא האמנתי שיגיעו לרמות האלה", אמר אז. "אני לא מפחד מכלום ואני נלחם, מה שיקרה יקרה".

השמשה מנופצת ברכבו של מני נפתלי. צילום פרטיהשמשה מנופצת ברכבו של מני נפתלי. צילום פרטי

להערכת נפתלי, המעשה הוא התוצאה של הסתה נגדו, הקשורה לתביעות הדיבה שהוא מנהל נגד גורמים שונים במעון ראש הממשלה, ועל רקע עדותה השבוע של שרה נתניהו בבית המשפט. "במשך חמש שנים הוא שופך את דמי"​, אמרת אשת רה"מ על נפתלי בתחילת הדיון. "אני האדם הכי מושמץ היום בתקשורת הישראלית, הדם שלי הפקר כבר חמש שנים". 

בתגובה קטע השופט את עדותה והסביר לה את הקשר התביעה. "אני יודעת שהתביעה היא סרק, הוא תובע על ימין ועל שמאל". אמרה נתניהו ותהתה: "כיצד יש לו כסף לתביעות"?

נתניהו המשיכה: "אב הבית אחראי על הוצאות המעון. מני נפתלי היה אב בית חזק מאוד, שולט בבריונות. הוא היה אחראי על הזמנת המזון ועכשיו הוא עד מדינה. במשך חודשים הוא ביקש להתקבל לתפקיד. הוא היה מאבטח ולחץ עליי להיות אב בית. רק הוא עשה את העבודה מההתחלה ועד הסוף. 20 מיליון שקלים באשמתו שעלו לקופת המדינה. אני לא מעורבת בהוצאות הבית, לא היום ולא אז".

"ישנו סרטון בו נפתלי מרביץ לחצרן שעבד בחצר. בשלב מסוים הדאחקות שלו הפכו לאלימות", אמרה אשת רה"מ והוסיפה כי "עבורי זה היה קשה לצפייה. במקרה אחר הוא שטף בצינור מזכירה וצחק עליה. זה היה קשה. הוא בוטה וגס רוח. חששתי שהוא מקליט אותי".

נתניהו ציינה כי "התברר שמני פוטר מיחידת האבטחה ללא ידיעתי. הוא כתב מכתבים בהם הוא טען שיתפטר אם לא יקבל תקן. כמה ימים לאחר שהתפטר מעבודתו במעון רה"מ הוא שלח שליחים בשביל לחזור לעבוד. אני לא הסכמתי. אמרתי ברוך השם שהוא עזב. הוא קיבל מעמד ומשכורת אצלנו ואחר כך ירק לבאר ממנה שתה".