פרקליט המדינה היוצא, שי ניצן, סיפק הערב (שישי) ראיון פרישה לאולפן שישי בחדשות 12. ניצן מסיים את הקנדציה שלו עם קולות חריפים של מתנגדים שקוראים לחקור אותו, שטוענים שהוא מושחת - ושקוראים לכלוא אותו: "במשטר דמוקרטי, הולכים לכלא אם אתה מבצע עבירה, עומד לדין - ומורשע. במשטרים אחרים אתה הולך לכלא אם מישהו מחליט – למשל כמו שהיה בדרום אמריקה בעבר".

על הטוקבקיסטים אמר פרקליט המדינה היוצא: "ניסיוני מראה שהרבה יותר קל לטעון לגופו של אדם מאשר לגופו של עניין. להצביע על אדם אחד בלוח מטרה. אם לאדם יש טענות שלא היה כלום - אז תדבק בדבר הזה. זו לא עמדה אישית שלי. ישב צוות של 25 אנשים, אין לי מושג מה הדעות הפוליטיות שלהם - וכולם חשבו שצריך להגיש כתב אישום". 

ניצן התייחס לטענות תומכי נתניהו, שאומרים כי הוא תופר לראש הממשלה תיק: "את השיחות בין נוני לראש הממשלה אני יזמתי? הרי אין ויכוח שהשיחות האלה התנהלו ולכן מה המשמעות של תפרו תיק? בתיק של כבל, למשל, לא היו ראיות לביצוע עבירה. צריך לקרוא את העדויות. זה כמו שאתה רופא ונכנסו לך שני חולים שהיו חיוורים והזיעו - ולאחד עשית ניתוח לב ולאחד לא. גם איך טוענים שתופרים תיק לראש הממשלה כשבפרשת הצוללות החלטנו שאין אפילו עילה לחקור את נתניהו באזהרה למרות לחץ כבד? לא היו ראיות שהצדיקו לחקור את נתניהו בפרשה הזו". 

על היחס משר המשפטים, אמיר אוחנה: "השר אוחנה לא הזמין אותי ולא דיבר איתי, חוץ משלום במדרגות לא החליף איתי מילה. אני לא מכיר שום סיטואציה כזו בהיסטוריה ואני במשרד יותר מ-30 שנה. די נדהמתי. ידעתי שהוא לא מרוצה, אבל הדבר הכי טבעי הוא שאם יש לו טענות על הפרקליטות, שיקרא לי וישאל אותי".

אמיר אוחנה. צילום: פלאש 90אמיר אוחנה. צילום: פלאש 90


ניצן התייחס גם לסוגיית ההדלפות ואמר: "אני מכיר את אנשיי ומאמין בהם. להערכתי, אף אחד מהם לא מדליף חומרי חקירה. יש הדלפות הרבה יותר חמורות מחקירות - למשל מצגת ביטחונית סודית שדלפה מהקבינט בצוק איתן. במקרה הזה, לא שמעתי זעקות של השרים בואו נלך לפוליגרף". 
 
לבסוף, הביע דאגה מהעתיד לבוא: "אני מאוד חושש שיש גורמים שונים שרוצים להרוס את המערכת. לדעתי העניין של ירידת אמון הציבור במערכת המשפט קשורה לעניין שבחרנו לחקור גם בכירים מאוד, נדמה לי שההשפעה והאהדה לנתניהו שונה ממה שהיה כלפי בכירים אחרים שחקרנו. חלק גדול מהסיבות להתערערות הציבור הן בגלל מתקפות בלתי פוסקות, לא הגונות ולא נכונות. אם יצליחו לרסק את הפרקליטות, חלילה, הכל יתפרק".