חשד לפשע שנאה: תושבים מהכפר פרעתא שבשומרון דיווחו הבוקר (שישי) כי במהלך הלילה הוצתו שני כלי רכב ורוססו כתובות על קירות של בתים בנוסח "שקט יענה בשקט, ד"ש מקומי אורי". מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה בסיוע כוחות צה"ל מתארגנים לכניסה לכפר לאיסוף ממצאים".
על פי הדיווחים הפלסטינים, הרכבים הוצתו על ידי מתנחלים, והם שייכים לשני אחים. האחראי על תיק ההתנחלויות בצפון הרצועה, גסאן דגלאס, אמר כי "מתנחלים נכנסו לכפר בשעה 2:00, הציתו שני רכבים השייכים לאחים סאהר ות'איר חוסין, ריססו סיסמאות גזעניות ועזבו את הכפר".
 לדבריו, המתנחלים הגיעו מהמאחז נכדי גלעד הסמוך.

ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת), אמר בתגובה: "עד מתי ימשיכו כנופיות הטרור להשחית מכוניות, לעקור עצי זית ולהשליט פחד ושנאה נגד האזרחים הערבים ונגד האוכלוסייה הפלסטינית בשטחים באין דין ואין דיין? ממשלת הגזענות והכיבוש של נתניהו-בנט-ארדן מעניקה רוח גבית לפשעי השנאה ואינה נוקפת אצבע מולם".

צילום: ועד כפר פורעתא


צילום: ועד כפר פורעתא
המקרה המדובר מצטרף לשורת אירועים החשודים כפשעי שנאה דומים שהתרחשו בשבועות האחרונים ברחבי הארץ. רק אתמול צמיגיהם של 18 כלי רכב נוקבו בשכונת חלאילה, הסמוכה לגבעת זאב שמצפון לירושלים. כתובות וצבע רוססו על חלקם כמו גם על קיר סמוך. שוטרים הוזעקו למקום ופתחו בחקירה.
בשבוע שעבר התעוררו תושבי מנשיה זבדה שבצפון לבוקר של שנאה, שעה שבכביש הראשי ביישוב בו הם מתגוררים נוקבו גלגליהם של כ-20 כלי רכב ועל אחד מהם רוסס סמל של מגן דוד. בנוסף, על מבנים רוססו כתובות נאצה שונות, בהן: "מוחמד חזיר" ו"ערבים אוייבים לגרש או להרוג".
כוחות משטרה גדולים הוזנקו אל היישוב ופתחו בחקירה, זאת במקביל לאיסוף ממצאים מהזירות. בין היתר, נאספו צילומי אבטחה מבתי התושבים המתגוררים בסמוך למקום. "משטרת ישראל רואה בחומרה ומוקיעה כל פשעי שנאה לאומנית ותפעיל את כל האמצעים שברשותה בשילוב גורמים נוספים, לאיתור זהות החשודים ולהבאתם לדין" אומרים במשטרה.