אישה שעבדה בעבר בבית של משפחת נתניהו ברחוב עזה בירושלים, במהלך כהונתו של בנימין נתניהו כשר האוצר, הגישה היום (רביעי) לבית הדין לעבודה תצהיר שתומך בגרסת שירה רבן, כך נודע למעריב. כאמור, התצהיר כולל תלונות על התעמרות שנעשו לכאורה לאותה עובדת לשעבר, על ידי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

לטענתה, היא "הרגישה תחושות השפלה קשות" ופגיעה שגרמו לה "לרצות לברוח מהמקום דקות ספורות לאחר תחילת העבודה". בין היתר, היא טענה כי היתה מיועדת לתפקיד אופר (מטפלת) בבית, אך הוסבה תחילה לעבודות ניקיון. היא מדגישה שאינה רוצה להתראיין ולא עושה זאת לשם מניע של פרסום, אלא מתוך כאב על ההכפשות שעוברת רבן. 

בתצהיר המשפטי היא מגוללת את סיפורה. לפני שהחלה לעבוד אצל משפחת נתניהו היתה משוכנעת כי השמועות והסיפורים אודות היחס לעובדים הם המצאה, אך במהרה התגלתה בפניה מציאות אחרת. היא טענה בין היתר כי "ניתנו לה פקודות לניקיון שאינן תואמות יחסי עבודה תקינים תוך צרחות וקללות לעברה".

בהמשך סיפרה על מקרה בו אולצה לנקות סוליות נעליים באופן מבזה ועל צעקות כלפיה על האופן בו רחצה את הכלים. דבר נוספת שמשותף בין עדותה לזו של רבן, היא החלפה סיטונאית של בגדים בין כל חדר שאותו ניקתה ובמעבר בין חדרים. כמו כן, היא הוכרחה לרוץ במהלך העבודה כל הזמן ולא ניתנה הפסקה לצרכים אישיים". 

עוד נכתב בתצהיר כי העובדת לשעבר (שעבדה במשך שנים רבות במזנון הכנסת) התגוררה בקרית מלאכי. "בגלל זה שרה נתניהו אמרה לי שאני לא רגילה לבתים כאלה", טענה, "ביום הראשון לעבודה לא קיבלתי דקה הפסקה, ושרה אמרה לי שאני לא צריכה הפסקה כי אני צעירה".

טענה נוספת שהעלתה בתצהיר, היא כי למרות שעבדה במקום רק יום חצי, נפגעו זכויותיה הסוציאליות. בהמשך היא אף נקראה לחתום על טופס שמירה על סודיות, שאת תוכנו אינו זוכרת במדויק. לסביבתה הבהירה בימים האחרונים, כי אין לה כל שנאה או אנטי למשפחת נתניהו, וגם את הטראומה ניסתה לדחוק ולמחוק מזכרונה. היא אף הייתה מוכרת כאשת ימין, אך כאשר ראתה את ההכפשות כלפי שירה רבן החליטה לעשות מעשה ולהביע את עמדתה דווקא בהליך המשפטי ולא באמצעות קמפיין תקשורתי או ראיונות.

עו״ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו מסר בתגובה: "איזו עזות מצח חצופה ומרושעת. הסיפור המופרך הזה של עובדת לכאורה מלפני 15 שנה, שלטענתה עבדה יום וחצי וכעת מתלוננת על פגמים שלכאורה נפלו בתלוש השכר שלה, רק ממחיש את המימדים האבסורדיים אליהם הגיעה שיטת הרדיפה לניסיון לסחוט כספים ולקבל חיבוק של תקשורת אוהדת ע״י הפצת סיפורי כזב על גבה וחשבונה של הגב׳ נתניהו. די, יש גבול. נמאס ממסע הציד ההזוי והשקרי הזה".

מלשכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה