ארבע שנים לאחר פרוץ הפרשה – בית משפט השלום בחיפה הרשיע היום (חמישי) את השחקן משה איבגי בעבירה של מעשה מגונה, וזיכה אותו משני אישומים נוספים מחמת הספק. עורך דינו, מיכאל כרמל, פרקליטו של איבגי התייחס להרשעה בראיון ל"איפה הכסף" ב-103FM.

"קשה להגיב על משהו שטרם הספקנו לקרוא עד הסוף. אני שמח על הזיכוי וחושב שהוא נכון. הוא זוכה מכל האישומים החמורים. ההרשעה היא משהו שחשבנו שיכול לקרות. לנו יש דעה שלא מדובר בעבירות מין. נצטרך ללמוד למה השופט קבע מה שקבע ונשקול את צעדנו".

תערערו?
"לא נוכל לערער לפני פסק הדין".

תסביר לנו מה המשמעות של מעשה מגונה למטרת ביזוי?
"האירוע בו מר איבגי הורשע הוא ליטוף גבה של מי שהיו ביניהם יחסי חברות קרובה והם עבדו יחד. לאחר שליטף את גבה הוא אמר את המשפט 'הפרצה קוראת לגנב'. המדינה ביקשה להרשיע את מר איבגי במעשה מגונה לצורך גירוי וסיפוק מיני, שזו ההגדרה הקלאסית של עבריין מין, השופט דחה את הבקשת של המדינה והרשיע שזה נעשה לצורך ביזוי ולשיטת השופט מדובר בבדיחה לא מוצלחת שהייתה מבזה.

"בחלק השני של האישום מר איבגי חיבק אותה חיבוק חברי ולחש באוזן הצעה מגונה, גם פה השופט קבע שמדובר במעשה מגונה ולא היו נגיעות במקומות אינטימיים. באישום אחד הוא זוכה זיכוי מוחלט כי המתלוננת לא טרחה להגיע לבית המשפט. זה היה האישום הכי חמור בכתב האישום. האישום המרכזי הנוסף בו זוכה מחמת הספק, שייתכן שהגרסה של איבגי נכונה. זה לא מסוג התיקים של שחור-לבן עם ראיות פורנזיות. לכן זה מחמת הספק".

הוא במשך שנים נמנע מלעבוד ולחזור לבמה. הוא צריך לעמוד על זכותו לחזור לעבודה?
"אנחנו לפני גזר הדין. לטענתי לא הייתה מניעה ממנו לעבוד עד היום וגם לא מהיום. הוא בחר בזה מרצונו".

מה גזר הדין האפשרי לעבירות מסוג זה?
"מדובר בעבירה מסוג עוון. העבירה ברמה הכי נמוכה שיש. זה יכול להסתיים גם ללא הרשעה פלילית".