המשטרה עצרה היום (שני) שלושה חשודים לחקירה באזהרה ועיכבה שלושה נוספים בחשד לביצוע עבירות הנוגעות למעורבות בסחר והשתלת איברים בניגוד לחוק.

הבוקר פתחה היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בחקירה גלויה בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה בארץ ובחו"ל, ועצרה מספר מעורבים בחשד שעסקו באיתור חולים הזקוקים להשתלות איברים והציעו לנהל עבורם את ההליך הרפואי הנדרש לצורך ההשתלה בחו״ל, בתמורה לתשלום של מאות אלפי שקלים. 

על פי החשד, החשודים ניצלו הן את מצוקתם הרפואית של עשרות חולים בארץ והן את מצוקתן של אוכלוסיות מוחלשות במדינות שונות בעולם שנאלצות לתרום את איבריהן תמורת כסף.

לחשודים, כל אחד על פי חלקו, מיוחסות עבירות של סחר ותיווך לסחר באיברים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ושימוש במסמך מזוייף.

במהלך הפעילות הבוקר בוצעו חיפושים במשרדי החברה ברמת גן ונתפסו חומרי מחשב ומסמכים שונים. יודגש, כי לצד העבירות הפליליות והכלכליות, מדובר בסיכון בריאותי חמור של הציבור, מאחר ומדובר באיברים הנמכרים תמורת כסף במדינות שונות ללא תנאים רפואיים מתאימים ומבלי שעברו פיקוח ובדיקת מעבדה כנדרש. החקירה מתנהלת בליווי פרקליטות מחוז מרכז.