"תאונה מצערת": אחיו של החשוד בביצוע פיגוע הדריסה בירושלים, טען היום (שישי) בפני בית המשפט בירושלים כי לא מדובר בפיגוע דריסה, אלא ב"תאונה מצערת", לדבריו. המחבל, שנלכד אמש במבצע של כוחות ימ"מ נמצא החל מאמש ברשות השב"כ ונחקר על ידו בשלב זה, כשהרקע לחשדות נגדו הוא רקע לאומני. לפני זמן קצר, בית המשפט, לאור בקשת השב"כ, החליט להאריך את מעצרו בעשרה ימים.

בני משפחתו של החשוד נחקרו אף הם ונגבו מהם עדויות, ושוחררו בסוף התשאול. בשב"כ, כמובן, דוחים את טענת האח כי מדובר בתאונה, לאור הנסיבות והאירועים שנאספו מהזירה. החקירה עודנה בשלביה הראשונים.

כזכור, ברביעי בלילה, התרחש פיגוע דריסה סמוך למתחם התחנה בעיר העתיקה בירושלים במהלכו נפצעו, בדרגות שונות, 12 חיילי גולני שחזרו מהשבעתם, בהם צעיר בן 20 במצב קשה. הם פונו לבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם והר הצופים בעיר. חלק מהפצועים פונו על ידי אמבולנסים צבאיים שהגיעו למקום בכדי לסייע לכוחות המשטרה, שמבצעים מצוד אחר החשוד בדריסה, לאחר שרכבו אותר כעבור מספר שעות, בבית ג'אלה.

במהלך הלילה גם הרסו לוחמי צה"ל, בשיתוף כוחות מג״ב את בית המחבל אחמד קונבע, במחנה הפליטים בעיר ג'נין. במהלך הפינוי נפתחה אש לעבר כוח צה"ל, שהגיב בירי, ממנו, לפי דיווחים פלסטינים, נהרג בן 19. בהמשך דווח כי שוטר פלסטיני שנפצע מירי מת בבית החולים בעיר. לפני זמן קצר, מצה"ל והמשטרה נמסר כי לאחר מאמץ מבצעי ומודיעיני נרחב של צה״ל בשיתוף השב"כ, לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל ויחידות מיוחדות נוספות, עצרו כוחות הביטחון את המחבל, תושב שכונת א-טור בירושלים, כבן 25, שביצע את פיגוע הדריסה, והוא הועבר לחקירת שב"כ. עוד פורסם כי לפני שיצא לבצע את הפיגוע, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מצאתי את התשובות שלי". 

בהודעה דובר צה"ל לאחר לכידת המחבל נמסר כי "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ויפעלו לסיכול כל ניסיונות הפיגוע וכן ללכידת כלל המחבלים".