לאחר מעצרו של "הרב" אליעזר ברלנד הבוקר (ראשון) בפשיטה של המשטרה על ביתו​ בחשד לעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס, התראיינה נורית בן משה, המאשימה את ברלנד כי מנע מבתה לעבור טיפולים הכרחיים כשהייתה חולה בסרטן והוביל למותה, לגל"צ, וסיפרה על תחושותיה לאחר המעצר.

"הוא מנע ממנה טיפול מונע, נלחמתי על זה ואמרתי לו שאם הוא לא ייתן לה טיפולים אני אלך לתקשורת. אני מרגישה שאני טוחנת מים. זה עלה לבת שלי מיליון שקל. הוא אמר לה 'את לא עושה טיפול'. כשהייתה אחרי ניתוח וחשבה לעשות טיפולים, היא באה ואמרה 'אין לי סרטן, הרב אמר לי שאין לי סרטן, הרופאים סתם מנתחים. את בריאה ואין לך כלום'. אחרי שנתנה לו פדיון של 700 אלף שקל, ואז גם ביקש ממני. ידעתי שיש לי עסק עם העולם התחתון. הוא אמר 'אני ערב לחיים שלך, אלווה אותך עד גיל 120, את בריאה ואין לך כלום'", סיפרה האם.

"הבת שלי הגיעה למצב שהייתה פצצה מתקתקת, היא הייתה אמורה לעבור את הטיפול הראשון חודש אחרי שנותחה. אחרי שישה חודשים הרופאה אמרה שהיא פצצה מתקתקת, ניגשתי אל העוזר שלו וביקשתי שיבקש מהרב להורות לבת שלי לעשות בדיקות. הוא ענה 'את יודעת שסרטן זה משהו נפשי'. לבסוף אשתו של הרב התקשרה לבת שלי ואמרה שהרב רוצה לראות אותי. הרב אמר 'אני רואה שאמא דואגת, לכי תעשי בדיקות ונראה לה שהכל בסדר'", המשיכה.

כשנשאלה בן משה לגבי התחושות עם מעצרו של הרב, ענתה: "דבר ראשון, אני מקווה שהבת שלי תהיה הקורבן האחרון, אני מקווה שהוא ישלם על המעשים שלו. לא ייתכן שרוצח יסתובב חופשי, והכוונה גם לכל הסובבים אותו".