כתב הגנה הוגש היום (ראשון) לבית המשפט על ידי שדרן גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, לאחר הגשת תביעת לשון הרע על ידי עד המדינה, ניר חפץ, לאור טענות של האחרון כלפי התבטאויותיו של ברדוגו על אופן גיוסו וטיב עדותו של חפץ. פרקליטו של חפץ, עו״ד אילן סופר, מסר אז בעת הגשת התביעה כי "אם הצבת משאית ברסלב מתחת לביתו של שלמה פילבר היא הטרדת עד, הרי שמעשיו של ברדוגו ביחס לניר חפץ חמורים פי כמה וכמה".

בכתב ההגנה טוען ברדוגו כי הדברים שנאמרו אינם מהווים אמירות פוגעניות כלפי עד המדינה אלא ביקורת על מסכת הלחצים והאיומים שהופעלו כלפיו. עוד הודגש כי מדובר בתביעת סרק מטעמו של חפץ ואנשיו. עורכי דינו של חפץ הדגישו כי התביעה סובלת מהיעדר עילה, והיא "טורדנית וקנטרנית", ועל כן עליה להידחות על הסף. עוד נטען בכתב ההגנה כי התביעה נסובה סביב פרטים אותם חשף ברדוגו, העוסקים במניעים שהובילו את חפץ לחתום על הסכם עד המדינה לכאורה. 

כאמור, התביעה נגד ברדוגו הוגשה בטענת עורכי דינו כי "מטרתו הברורה של הפרסום דלעיל, הייתה לבזות את שולחנו (חפץ) ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו. ואגב ביצוע שורה ארוכה של עוולות נזיקיות לרבות הפרת חובות חקוקות, ובין היתר שיבוש הליכי משפט, הדחת עד, הטרדת עד, וכמובן הפרה בוטה וישירה של צו איסור פרסום", ובנוסף נדרש כי ברדוגו ינתצל על הפצת המידע האסור נגד חפץ בקבוצת הווצאפ "אחדות הליכוד", הכוללת פעילי ליכוד. 

במכתב ההתראה נכתב אז כי "מטרתו הברור של הפרסום דלעיל, הייתה לבזות את שולחנו (חפץ) ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו. ואגב ביצוע שורה ארוכה של עוולות נזיקיות לרבות הפרת חובות חקוקות, ובין היתר שיבוש הליכי משפט, הדחת עד, הטרדת עד, וכמובן הפרה בוטה וישירה של צו איסור פרסום".

עוד נכתב כי "מצוי בידינו מידע חד משמעי, מגוף ראשון, השופך אור חדש אודות פעולות ומגעים סמויים מעין הציבור, שקיים ראש הממשלה, חה"כ בנימין נתניהו, בתחילת שנת 2006, בנוגע למינוייך לתפקיד שדר ומגיש בכיר של תכנית אקטואליה יומית בשעות האזנת השיא של גלי צה"ל כידוע לך היטב, זמן קצר לאחר ביצוען של פעולות חשאיות אלה זכית במינוי בו חשקת זמן רב, הפכת בזכותו לדמות ציבורית רבת השפעה, והס מלהזכיר את העובדה כי אתה נהנה מאז גם ממקור הכנסה קבוע, הנשען על תקציב משרד הביטחון.