חוקרי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 עצרו הבוקר (ראשון) ארבעה חשודים מהמרכז לחקירה באזהרה, בחשד לביצוע עבירות לניסיון חבלה בחומר נפץ, ייצור ונשיאת נשק שלא כדין וקשירת קשר לביצוע פשע. מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב שראשיתה לפני מספר חודשים, וכעת הפכה לגלויה.

על פי החשד, המעורבים כל אחד על פי חלקו, עסקו לכאורה בייצור מטעני חבלה שנועדו לפגוע באחרים במספר אירועים שונים שהתרחשו בשנים האחרונות. בין היתר מייחסים החוקרים לחשודים הכנה והנחה של מטען חבלה ברכב בחודש מאי אשתקד בתל אביב, שלמרבה המזל לא התפוצץ. עוד מייחסים במשטרה לחשודים מספר עבירות בתחום מטעני החבלה ונשיאת נשק שלא כדין וסבורים כי במההלך השנים האחרונות חלק מהאירועים בהם התפוצצו מטעני חבלה או נחשפו כאלו, קשורים לארבעת החשודים. 

החשודים, שלא נחשבים לדמויות דומיננטיות בעולם התחתון, הובאו לחקירה במשטרה ובהמשך יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בבימ"ש השלום ראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרם. בכוונת היחידה החוקרת לבצע מעצרים נוספים.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בשלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין".