מ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, סייר הבוקר (שישי) ברהט והתייחס לאירוע הירי לעבר שוטרים שהתבצע אמש בעיר: "אירוע הירי שהתרחש אמש בעיר רהט הוא אירוע חמור. מי שיורה לעבר אזרחים או שוטרים צריך להיות מאחורי סורג ובריח ואנחנו נעשה הכל כדי למצות את הדין עם המעורבים. בשנה האחרונה הושקעו מאמצים רבים ומשאבים אדירים במאבק הנחוש והמתמשך באלימות ובשימוש באמצעי הלחימה בחברה הערבית, מה שהוביל לתפיסות רבות והישגים משמעותיים, אולם הדרך עוד ארוכה ועלינו להמשיך ולהתמיד במאבק עיקש זה״.

״האירוע החמור הזה מהווה תזכורת כואבת לכך שגם בשעת חירום לאומית זו, בשעה ששוטרים נלחמים על חייהם של אזרחי ישראל מפני נגיף קטלני, יש מי שמנסה לפגוע בהם בירי. לא בכדי, לצד מיקוד האכיפה במסגרת המאמץ הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, כלל מערכי המשטרה ממשיכים כל העת במאבק נחוש ובלתי מתפשר בפשיעה על כל גווניה, ובפרט בפשיעה החמורה״, הוסיף.

״אנחנו נפעל ככל שידרש וכמה זמן שידרש, בכדי למצות את הדין עם אותם עבריינים אלימים פורעי חוק. חיי אדם הם ערך עליון עבורנו, ולכן ידע כל מי שינסה לפגוע ולבצע ירי לעבר אזרחים או שוטרים, כי נפעל מולו בנחישות ולא נרפה עד שנעצור אותו ונעמידו לדין. המשטרה תמשיך לפעול לשמירה על ביטחונם ושלומם של אזרחי ישראל בעיר רהט, בישובי החברה הערבית ובכל מקום אחר בישראל״, סיים ניצב כהן את דבריו.

כזכור אמש בשעות הבוקר, התקבל במשטרה דיווח אודות אירוע ירי ברהט. שוטרים שהגיעו למקום הותקפו אף הם כשבוצע לעברם ירי, נגרם נזק לשתי ניידות ושני שוטרים נזקקו לטיפול רפואי מקומי עקב חבלות. בעקבות המקרה החמור, הוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה ונעצרו עד כה 13 חשודים בעבירות של מעורבות בירי, איומים ברשת החברתית והחזקת תחמושת, זאת בנוסף ל-22 חשודים שעוכבו בחשד לעבירות תקיפה והפרעה לשוטרים.