כתב המשפט של חדשות 12 גיא פלג, התראיין הבוקר (שישי) לניסים משעל ב-103FM והתייחס לפתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והאם נקבל תמונה בה בפעם הראשונה בתולדות ישראל ישב רה"מ מכהן על ספסל הנאשמים בבית המשפט:"אני מאוד מתקשה, למעשה משוכנע, שהתמונה הזאת לא תתאפשר, ספק אם תתקיים. סדר הדברים הוא כזה שהנאשמים נכנסים לאולם לפני שהשופטים נכנסים איש לא יכול להורות לא לרה"מ ולא לאיש מהנאשמים לשבת. כשהשופטים נכנסים באי האולם כולו עומדים וזה הרגע שהמצלמות עוזבות את האולם. התמונות המוכרות לנו של נאשמים שיושבים על ספסל הנאשמים הן בד"כ שייכים למשפטים פליליים בהם הנאשמים מובאים באזיקים בידי שוטרים ויושבים על ספסל הנאשמים וממתינים לשופטים".

כלומר השאלה היא האם השופטים יאפשרו בשנייה האחרונה?
"זאת תמונה שאני לא רואה איך לא מתקיימת, כי לא יהפכו כאן את הסדר ויאפשרו לנאשם להיכנס אחרי שהשופטים באולם, זאת אומרת שהתמונה שתהיה לנו, בעיני היא אגב תמונה מספיק חזקה, רה"מ בבית משפט עומד ותהיה תנועת מצלמה מתאר לעצמי בדרך כלל תנועת המצלמה הולכת מהשופטים לעבר הנאשמים אני מתאר לעצמי שכאן התמונה תהיה הפוכה, קודם נתניהו ואחר כך השופטים".

מה עושה לך אישית פתיחת המשפט?
"האסימון ירד אצלי כבר מזמן, ברגע שהיועמ"ש החליט להגיש את כתב האישום ואחרי שהגיש את כתב האישום אני הבנתי לאן הרכבת הזאת נוסעת. אני לא העליתי בדעתי שנתניהו יצליח במזימות שלו לעצור את המשפט או להתחמק מהמשפט, במובן הזה היה גם לי גם לאזרחים אחרים הזדמנות ופרק זמן משמעותי לעכל את העובדה שיש לנו רה"מ נאשם בפלילים. תחושות הזעזוע שלי הבוקר הזה הן מהדברים של השר אמסלם שבהבל פה מרשה לעצמו לכנות את ראש התביעה הכללית 'עבריין' וזה לא מקים מהומה, זה מקים מהומה אצלנו באולפנים אבל לא שמעתי אמירות של מי משותפיו לספסל הממשלה למעט שר המשפטים ניסנקורן אבל אני מדבר על שרי הליכוד, רה"מ איך הם מאפשרים דבר כזה אמירות שכאלה שוודאי עמוק בתוך לשון הרע ואלמלא הייתה חסינות אני מתאר לעצמי שהשר אמסלם היה נתבע בעניין הזה".

חומרים מגיעה התובעת? איזה תחמושת יש לה?
"אתה מדבר על קרב ואמרת שהקרב התחיל השאלה לאיזה קרב אתה מכוון, תקשורתי או משפטי. בקרב המשפטי יש לנו כאן שורה ארוכה של עדים ובהם גם עדי מדינה, שצריך לזכור שעדות עד מדינה תמיד נתפסת בעיני השופטים כעדות פחותה, מי הוא עד מדינה? עבריין שעבר עבירה ומלשין במירכאות על שותפיו כדי למלט את עצמו. בתיק הזה יש גם כמה עדים שאינם עדי מדינה שהם אזרחים שמוסרים עדויות בראש ובראשונה הדס קליין, העוזרת של מילצ'ן, לא הייתה חשודה איש לא חשד שעברה עבירה ומסורת עדויות חזקות, אילן ישועה מנכ"ל וואלה".

זה מוביל לשאלה לגבי חוזקו של התיק המרכזי -תיק השוחד – יש מספיק חומרים לדעתך?
"אני לא יכול לנתח ראיות, זה לא תפקידי ובטח לא לסכם סיכומים האם הריאות האלה מגבשות עבירה. לפעמים התביעה מגיעה לביהמ"ש כשיש לה רק הודאה שהוצאה בלחץ מנאשם אז אנחנו אומרים התיק חלש, זאת אמרה שלא נתמכת בדברים אחרים. צריך לראות שבתיק המרכזי נגד נתניהו, תיק 4000, יש למדינה 2 עדי מדינה מאוד חזקים שתומכים אחד את הגרסה של האחר, גם ניר חפץ וגם שלמה מומו  פילבר יש למדינה כמה עדים בלתי תלויים ששופכים אור על שנעשה, בראש ובראשונה אילן ישועה מי שהיה מנכ"ל 'וואלה' ויש ראיות עצמאיות שהן הקלטות ומסרונים וחילופי מיילים לכן על פניו ככל שניתן לדמות את זה העוגה כאן מאוד עשירה. מן הצד האחר אפשר לומר שזה תיק נסיבתי, אין הקלטה של רה"מ אומר לאלוביץ' 'אם תיתן לי לשלוט בוואלה אני אדאג שתרוויח מיליארד מהקלות רגולטוריות', אין את זה. אבל יש פסיפס של ראיות, פסיפס מאוד עשיר, בפרקליטות משוכנעים שהפסיפס הזה מספר סיפור אחד חד וברור עסקת שוחד בין נתניהו לבין שאול אלוביץ' האם השופטים יקנו את התזה הזאת? ניתן להם להחליט".

על סמך החומרים, היית ממליץ לנתניהו על עסקת טיעון?
"הוא לא נאשם רגיל, יש לו קריירה ציבורית מפוארת, ולא יודע אם אשר לשבת מול רה"מ שכיהן כרה"מ הכי הרבה שנים בתולדות המדינה ולהגיד לו 'תרד מהבמה כעבריין מורשע'. זאת לא עצה קלה. באופן כללי כ-90 מהתיקים בישראל מסתיימים בהרשעה אם נתניהו יורשע בעבירת שוחד הוא הולך לכלא, זאת אומרת שמבחינתו הסיכון מאוד משמעותי".

מה היית מייעץ לו?
"הייתי אומר לו 'אדוני אתה לוקח על עצמך סיכון מאוד משמעותי שאתה תאייש את אגף 10 בכלא מעשיהו, קח את זה בחשבון לפני שאתה מסרב באופן נחרץ ללכת להידברות עם המדינה, אתה יכול לחסוך לעצמך את שנות המשפט, הביזוי הפומבי והסיכון האדיר. מן הצד האחר, אני מבין נאשם שבא ואומר 'טופלים עליי האשמות שווא', זכותו של כל חשוד ובטח של כל נאשם להגיד - רבותיי לא ביצעתי את העבירה', וצריכים דווקא לכבד נאשמים שמוכנים להילחם על חפותם בביהמ"ש".