בבית המשפט המחוזי בירושלים התקיים הבוקר (שלישי) דיון מענה כתב האישום נגד אלירן מלול שהואשם ברצח רעייתו לשעבר, מיכל סלה ז"ל. מלול, שלא נכח באולם, כפר באשמה בשידור מרחוק באמצעות זום. מלול הנמצא במעצר לא משתף פעולה עם חוקריו ושומר עדיין על זכות השתיקה. הוא הודיע כי יגיש תוך שבועיים תשובה מפורטת בכתב לאישומים נגדו. מנתיחת גופתה עלה כי היא נחנקה והוכתה לפני שנדקרה למוות. 

משפחת סלה מסרה בתגובה לתגובתו של מלול, כי "כאב המשפחה מהרצח של מיכל לא חדל מרגע שהלב שלה נדם. אלו רגעים מאוד קשים למשפחה. הניסיון לצמצם את מיכל, הגילויים החדשים על מה שהיא עברה באותו לילה נורא. התחושה היא שהאלימות ממשיכה גם בהליך המשפטי. בלתי נתפסת העובדה שבמשך שמונה חודשים הרוצח מסרב בקור רוח מצמרר ובעקשנות מקפיאת דם לתת גרסה למה שקרה בלילה ההוא".

לילי בן עמי, אחותה של מיכל אמרה הבוקר, כי  "מיכל לא יכולה להשמיע קול. מיכל לא יכולה להציג את הגרסה שלה למה שאירע באותו לילה נורא. אנחנו נמשיך להשמיע את קולה ואת קולן של נשים אחרות החיות בצל האלימות. אנחנו סומכים את ידנו על מערכת המשפט, שתעשה צדק עם מיכל ועם המשפחה ושהרוצח האכזרי אלירן מלול לא יראה אור יום לעולם".

על פי כתב האישום, בשלושה באוקטובר, לאחר השתתפותה בסדנה להעצמה נשית, שבה המנוחה לביתה, שם השגיח הנאשם על בתם המשותפת. בהמשך אותו לילה, סמוך לשעה 01:20, תקף מלול את סלה עת שהייתה בחדרה של בתם ופצע אותה בראשה. הוא הצטייד בסכין מטבח, גרר את הקורבן מחדרה של הילדה בעודה מדממת אל מחוץ לחדר, שם דקר אותה כ-11 פעמים, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה מפניו. 

עוד צוין בכתב האישום, כי "עקב דקירותיו, לנוכח פצעיה הרבים, נגרם לה אבדן דם נרחב והיא מתה כתוצאה מהלם תת נפחי. במעשיו המתוארים גרם הנאשם למותה של המנוחה באכזריות מיוחדת הבאה לידי ביטוי בתקיפתה בנוכחות בתה התינוקת, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה".