המשטרה פענחה את רצח מיכאל מילר, שנרצח על ידי רעולי פנים בחדרו במלון בת״א ב-18 באפריל, כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסום. המנוח בן 26, בן יחיד להוריו, הוביל את הרוצחים, נוריאל חג'אני בן ה-24 ויעקב רובין בן ה-18, לחדרו ונורה בראשו באמבטיה. כתב אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות הוגש נגד שני הצעירים מגבעת שמואל ובני ברק.

מהחקירה עלה כי ב-18 באפריל בשעה 13:40 לערך, נרצח מיכאל מילר בחדר במלון ברחוב הירקון בת״א על ידי שני החשודים שקשרו ביניהם קשר לרצוח אותו, בהמשך לסכסוך קודם על רקע חובות כספיים. חג'אני, שתפקידו היה לגבות חוב ממילר, החליט לבצע את הרצח למרות שהנרצח שילם את חובו לאחד ממכריו של החשוד, כפי שהתבקש. מהחקירה עלה כי החשוד חש שהקורבן פגע בכבודו עקב הזמן הרב שלקח לו לשלם את החוב, ואחרי שגבה את הכסף - ירה בו. יש לציין כי מדובר בחוב בסך כמה אלפי שקלים בודדים שכוסה, כאמור.

זירת אירוע הירי בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)זירת אירוע הירי בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

השניים קבעו איתו שיגיעו להתארח בחדר אותו הוא שכר במלון בת״א. הם רכבו על אופנוע מגבעת שמואל לת״א, ובהגיעם המתין להם המנוח בלובי המלון, קידם את פניהם והובילם לחדרו, כשעל ראשם קסדות וכיסוי פנים. עם כניסתם לחדר, אחד מהם הורה למילר להיכנס לחדר האמבטיה, שם ירה בראשו, בעוד שהחשוד השני שמר בחדר על שני גברים נוספים ששהו עמו בחדר משעות הלילה, ואותם כפתו החשודים באמצעות חבל שהביאו עימם מבעוד מועד. דקות ספורות לאחר מכן, נורה מילר פעם נוספת ונפטר מפצעיו. 

שני החשודים עזבו את המלון, נמלטו מהמקום על האופנוע והעלימו ראיות לאורך מסלול רכיבתם, בעוד ששני הגברים שנותרו בחדר השתחררו מכבילתם ודיווחו למנהל הקבלה אודות הרצח. 

חוקרי היחידה המרכזית של מחוז ת״א, פתחו בחקירה במסגרתה ביצעו פעולות חקירה שהובילו לבניית מסלול המלטות החשודים ולאיתור ראיות שהוסלקו על ידי החשודים במטרה להעלימן.  בין היתר, הצליחו החוקרים להצביע על מיקומים מדוייקים במעמקי נחל הירקון ולהכווין צוללנים לאיתור ראיות משמעותיות בתוך מי הנחל. 

זירת אירוע הירי בתל אביב (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)זירת אירוע הירי בתל אביב (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

שני החשודים נעצרו ב-21 באפריל, שלושה ימים לאחר הרצח, ומעצרם הוארך מעת לעת, תוך שחקירת במשטרה נמשכת בליווי צמוד של פרקליטות מחוז ת״א שתגיש נגד השניים כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים. 

מהמשטרה נמסר כי "פענוח רצח זה מצטרף לפענוחים נוספים של מקרי רצח מהעת האחרונה. נמשיך לפעול למיצוי הדין עם העבריינים אשר פוגעים במרקם החיים הנורמטיבי ולשמירה על שלומו ובטחונו של הציבור".

כתב אישום נגד השניים

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד חג'אני בן ה-24 מגבעת שמואל ורובין בן ה-18 מבני ברק בגין רצח בנסיבות מחמירות של מילר ז"ל. בנוסף, מואשמים השניים בתקיפה בצוותא, כליאת שווא, איומים, שיבוש מהלכי משפט וניסיון להשמדת ראיה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עוה"ד רוזי כבאז ובן צור, בין חג'אני למנוח קיים סכסוך בנוגע לחוב כספי שהמנוח חב לו. חג'אני דרש מהמנוח לשלם לו את החוב, ואיים עליו בפגיעה בגופו. במועד שאינו ידוע לפני ה-17 באפריל קשרו הנאשמים קשר לגרום למותו של המנוח.

בבקשת המעצר כתבו עוה"ד כבאז וצור: "המשיבים ביצעו את המיוחס להם, לאחר תכנון מראש, בתעוזה, בקור רוח ובאלימות חמורה, כאשר בחדר המלון שוהים יחד עם המנוח אורחים נוספים. המשיבים תקפו את שני אורחים, איימו עליהם באמצעות הנשק וקשרו אותם באמצעות חבל בו הצטיידו מבעוד מועד. המשיבים פעלו ללא חשש או מורא, חדורי מטרה ונחושים לבצע את זממם -  נטילת חיי אדם".