"פעלה ללא מורא מהחוק במשך שנים": פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד סבטלנה גנזדילוב, שהייתה בעבר אלופת ישראל לאתלטיקה והשתתפה בשלוש תחרויות עולם. כתב האישום נגדה כולל שבעה אישומים בגין ארבע עבירות של העברת אדם ממדינתו לשם עיסוק בזנות, החזקת מקום לשם מתן שירותי זנות, עבירות מס והלבנת הון. החקירה בעניינה של גזנדילוב בוצעה על ידי מחלק המוסר ביחידה המרכזית של משטרת תל אביב, בשיתוף פעולה עם גורמים מהרשות לאיסור הלבנת הון. 

על פי סעיפי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין אלעד דיין וענבר גולדשטוף, אתלטית העבר ניהלה במשך חמש שנים רשת בתי עסק לעיסוק בזנות, אותה הפעילה בדירות שונות הממוקמות ברחבי גוש דן ואזור השרון. במקומות הללו העסיקה נשים מהארץ ומחו"ל. בנוסף, נכתב כי גנזדילוב קשרה קשר עם גורמים מחוץ לישראל, וגרמה לנשים לעזוב את מדינתן לשם עיסוק בזנות תחתיה. במהלך השנה החולפת, הובאו לישראל ארבע נשים לצורך כך. 

בגין כל אישה שהגיעה ארצה ועסקה בזנות באחת המוסדות שהפעילה גנזדילוב, היא העבירה עמלה בסך 1000 דולר למתווכים שסייעו לה. כמו כן, צוין כי גנזדילוב העסיקה את הנשים הללו במשמרות ארוכות במיוחד שארכו בין 12-13 שעות רצופות, במשך שישה ימים בשבוע, תוך שהיא לוקחת לעצמה חלק נכבד מהכסף שהרוויחו.

הדיון בעניינה של סבטלנה גזנדילוב (צילום: אבשלום ששוני)
הדיון בעניינה של סבטלנה גזנדילוב (צילום: אבשלום ששוני)

בנוסף, יוחסו לספורטאית העבר מגוון עבירות השמטת הכנסה על ידי שימוש במרמה ותחבולות, משום שגזנדילוב שהרוויחה סכום של כ-5 מיליון ש"ח מהפעלת בתי הבושת, ולא דיווחה על כך לרשויות המס. מיוחסות לה גם עבירות הלבנת הון, משום שעל פי הכתוב, הסתירה באופן שיטתי כספים במטרה להסתיר את מקור הכנסתה. 

בבקשת המעצר שהוגעה על ידי עורכי הדין נכתב כי "מסוכנותה של גזנדילוב באה לידי ביטוי בכך שניהלה רשת בתי בושת, אשר פעלו ללא מורא מן החוק לאורך שנים, תוך שהיא גורפת רווחים המוערכים בסכומים של מיליוני שקלים. כל זאת כאשר היא מעסיקה את הנשים תוך קביעת תנאים לאופן אספקת שירותי המין, באופן של ניצול ושליטה כלפי הנשים.  מסוכנותה מתחזקת לאור קשריה עם גורמים מחוץ למדינת ישראל, איתם קשרה קשר כדי לגרום להבאתן של נשים ארצה לצרוך עיסוק בזנות".