אשת העסקים הידועה העומדת במרכזה של פרשיה פלילית בעלת אופי תקשורתי גדול שאושפזה בלילה שבין שני לשלישי בבית החולים "שיבא" בתל השומר היא ציפי רפאלי. אתמול דווח כי אשת עסקים מוכרת מאוד המעורבת בפרשיה פלילית ביחד עם קרובת משפחתה, אושפזה בבית החולים כשהיא סובלת מכאבים בחזה, מה שהוביל לחרושת שמועות בדבר סיבת האשפוז.

היום נודע כי רפאלי אושפזה בבית החולים לצורך סדרת בדיקות והליך רפואי יזום שנמשכו יומיים. הדיווח כאמור גרר אתמול הרבה שמועות שמתגלות כעת כשמועות שווא.

לפני כשבועיים דווח כי רפאלי, אמה של הדוגמנית בר רפאלי, חתמה על הסדר טיעון בפרשת העלמת המיסים, לפיו תרצה 16 חודשי מאסר בפועל, בעוד שעל בתה יוטלו תשעה חודשי עבודות שירות. כמו כן, כל אחת מהן תשלם קנס בסך 2.5 מיליון שקלים.

עוה״ד רותי ליטבק ומוטי לזר, המייצגים את בר רפאלי, מסרו: "הסדר הטיעון מבהיר אחת ולתמיד שבר לא פעלה מתוך כוונה להתחמק ממס. היא לוקחת אחריות על טעויות שנעשו ותישא במחיר הכרוך בכך. צר לה שמשפחתה נאלצה לחוות תקופה קשה, והיא כואבת את המחיר שאמה תשלם".

באות כוחה של ציפי רפאלי, עורכות הדין מיכל רוזן עוזר וענבל זאבי דוכובני, מסרו: ״לאחר שנים קשות, הגיע הפרק הזה לסיומו כשציפי רפאלי לוקחת אחריות ומשלמת מחיר כבד. בעת הזו, ציפי מוצאת עצמה מחוזקת כשהיא עטופה בתמיכת משפחתה ובחבריה״.

במסגרת העסקה הן תשלמנה קנס בסך של כמה מיליונים נוסף לשמונה מיליון שומת מס. כאמור, עם הגשת העסקה לבית משפט השלום בתל אביב, יגיעו לסיומם ההליכים הפליליים שנפתחו נגד השתיים.

עוד על פי ההסדר, בר רפאלי תחזור בה מהערעורים האזרחיים שהגישה בקשר לשומות המס לביהמ"ש העליון לשנים 2009-2010 ולביהמ"ש המחוזי בתל אביב לשנים 2011-2012; בר וציפי רפאלי תסרנה את כל המחדלים האזרחיים הנוגעים לתשלום המס להנחת דעתו של פקיד השומה האזרחי, תוך 30 יום מהגשת ההסדר וכתב האישום לבית המשפט.