משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו יתחדש מחר (ראשון) לדיון טכני בעיקרו, שאליו לא יגיעו הנאשמים בתיקי האלפים. מי שעוד לא יגיע הוא עו"ד מיכה פטמן, שהודיע בשבוע שעבר כי הוא פורש מייצוגו של נתניהו בתיקים בעקבות החלטת ועדת ההיתרים שלא לאשר לראש הממשלה לקבל מימון לצורך הגנתו המשפטית.

בחמישי הוא התראיין בכאן ב' והסביר מדוע נקט בצעד הזה: "הסיבה היחידה שאני פורש היא סוגיית המימון: החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט שלא לאפשר לראש הממשלה מימון", הבהיר פטמן. "אדם פרטי לא אמור לגייס או לשלם מכיסו על הייצוג המשפטי, במיוחד כשהמדינה תוציא לפחות 30 מיליון שקלים", טען פטמן.

"רה"מ לא ביקש כסף ציבורי, אם היה מבקש כסף ציבורי - זה היה סיפור אחר. הוא לא ביקש כסף ציבורי. אם היה מבקש כסף ציבורי זה באמת היה עלול להיות בעייתי". עוד אמר הפרקליט הוותיק, כי "לאמידות ראש הממשלה אין קשר, לאדם רגיל אין אפשרות לממן תיק כזה". לדברי פטמן, אין לו טענה לנתניהו: "נכנסתי לתיק הזה בעיניים פקוחות, ידעתי שיש סוגיית מימון. בשיחתי האחרונה עם רה"מ נאמר לי שיש עורכי דין שמסכימים ויכולים לעבוד תמורת דחיית התשלום. הבנתי ואמרתי שאיני יכול".

הרכב השופטים בדיון הראשון במשפט נתניהו (צילום: עמית שאבי)הרכב השופטים בדיון הראשון במשפט נתניהו (צילום: עמית שאבי)

על התיק עצמו אמר עו"ד פטמן, כי "יש פה תיק שאפשר לנצח", ושלל, לפחות לעת הזו, אפשרות של הסדר טיעון: "לא רואה כרגע מצב של הסדר. ודאי לא כשראש הממשלה והיועמ"ש במסלול התנגשות. וגם לא רואה סיבה בהכרח כרגע. ראיתי את רה"מ והוא משוכנע בצדקתו בתיק". מי שמחליף את פטמן הוא עו"ד יוסי שגב, במקביל, נמשכים המגעים להצטרפותו של עו”ד בועז בן צור.

בדיון הקרוב צפויה ראש ההרכב, השופטת רבקה פרידמן פלדמן, לקבוע יחד עם עורכי הדין של הצדדים כמה ישיבות יתקיימו בכל שבוע. הפרקליטות ביקשה משפט מזורז שבו יתקיימו ארבע ישיבות בכל שבוע, וצוות ההגנה של נתניהו מבקש שתיים בלבד. ההערכה היא שבית המשפט ייטה לאמצע ויקבע שלוש ישיבות בשבוע. בנוסף, ייקבעו התאריכים להמשך הדיונים ולתחילת המשפט בפועל.

בנוסף, תצטרך השופטת פרידמן פלדמן לקבוע מתי יישמעו הטענות המקדמיות של צוות הגנה באשר להתנהלות המדינה בתיקים המדוברים. הצוות של נתניהו גורס כי לא ניתן להתחיל בהוכחות של המשפט ובשמיעת עדים, כשהפרקליטות עדיין לא העבירה את כל חומרי החקירה, כמו למשל הסכם עד המדינה של ניר חפץ. לפיכך, השופטת צפויה בדיון ביום ראשון לקבוע אם להיעתר לבקשת ההגנה ולחייב את הפרקליטות להעביר את כלל חומרי החקירה טרם שלב ההוכחות.